Fotowyprawa do Toskanii - jesień 2017

 

Od wieków Toskania była mekką i natchnieniem malarzy; w naszych czasach do tego szacownego grona dołączyli fotografowie. Każdy ambitny pejzażysta ma w swoim portfolio toskańskie widoczki. Sprawdź dlaczego tak jest - od 16 do 24 września 2017.

 

Fotowyprawa do Toskanii - jesień 2017

 

Toskańskie krajobrazy są wspaniale fotogeniczne tak ze względu na swoje formy, jak i kolory. Wyłaniające się jedno zza drugiego wzgórza o łagodnych kształtach przybierają przeróżne odcienie zieleni. Łuki pagórków pięknie współgrają ze strzelistymi kształtami drzew, a posiadłości i miasteczka na wzgórzach, utrzymane w naturalnych kolorach miejscowej ziemi, dopełniają obrazu. Brązowe mury, zwieńczone czerwonymi dachami, a często również malowniczymi wieżyczkami, wspaniale się komponują z zielenią winnic, ciemnymi smugami cyprysów i błękitnym włoskim niebem, na którym wiosną i jesienią można liczyć na białe baranki chmur. A do tego jeszcze tamtejsze miasta… jeśli zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego mistrzowie malarstwa używali farb o dziwacznych nazwach sjena i sjena palona – rozwiązanie tej zagadki znajdziesz w samej Sienie. Nigdzie tak jak tam nie współgrają ze sobą ciepłe odcienie na zdobionych ścianach i portalach wąskich uliczek. W Toskanii są miasta ceglane i marmurowe, miasta kamienne, miasta ginące i rozkwitające. A wszystkie nastrojowe.

 

Fotowyprawa do Toskanii - jesień 2017

 

Mieszkać będziemy w najpiękniejszym regionie: wśród falujących wzgórz na południe od Sieny. Tam znajduje się hotel, z którego będziemy wyruszać na eksplorację Toskanii. I to już przed świtem, by łapać pierwsze promienie słońca na okolicznych polach i winnicach. Ostatnie promienie też zresztą będziemy łapać… Takie właśnie najlepiej się rejestrują na zdjęciach.

 

 

 

 

Na miejsce dojedziemy autobusem; przejazd trwa na tyle długo, że w drugim dniu wystarczy czasu tylko na spacer po Bolonii oraz wieczorne rozglądnięcie się po okolicach hotelu. Za to trzeci dzień powita nas świtem pod urokliwym miasteczkiem San Quirico d’Orcia, a później będzie już tylko lepiej: spacer sennymi uliczkami Montichiello, czas na powolne smakowanie atmosfery miasteczek takich jak Montepulciano czy Pienza – a gdy już jesteśmy przy tym ostatnim, to nie zapominajmy, że rozciągająca się przy nim dolina d’Orcia jest wręcz sztandarowym przykładem regionu, gdzie zdjęcia robią się same… Wieczorem w hotelu sprawdzimy, jak im poszło, omówimy napotkane problemy i przygotujemy się na następny dzień, w którym ograniczymy się do regionu d’Orcia, jego wzgórz, winnic, posiadłości i cyprysów.

 

Fotowyprawa Toskania wiosna 2017 - dfv.pl

 

Następny dzień prawie cały spędzimy w Sienie. Będzie co robić – sam główny plac miasta zawiera tysiąc tematów fotograficznych, że już nawet nie wspomnę o fantastycznej, udekorowanej trójkolorowym marmurem katedrze. Stare uliczki otoczone kamienicami, wśród których światło nabiera wyjątkowego ciepła i miękkości, sprawiają że nie sposób przejść dziesięciu metrów bez przemożnej chęci fotografowania… a są tam jeszcze inne atrakcyjne miejsca, do których (w końcu, po wielu zdjęciach) dojdziemy. Wieczorem wyrwiemy się spośród murów na wzgórza Crete Senesi.

 

Żeby nie było zbyt monotonnie, następnego dnia pojedziemy na południe. W planie są miasteczka, których już same nazwy przywodzą na myśl piękne obrazy: Pitigliano oraz Civita di Bagnoregio. W tym ostatnim zostaniemy do wieczora.

 

 

 

Następny dzień spędzimy w kolejnych dwóch miasteczkach: otoczonym murami Monteriggioni, gdzie budownictwo zatrzymało się w średniowieczu, oraz w słynnym ze swych wież San Gimignano. Wysokie wieże nad ciasnymi uliczkami wyglądają wręcz surrealistycznie, ale bez obawy – będzie dość czasu, by ochłonąć z pierwszego zdziwienia i na spokojnie zastanowić się nad kadrowaniem. Zostaniemy w nim na kolację, więc będzie okazja fotografować miasto o zmierzchu.

 

Sobotni ranek zajmie pakowanie i przejazd do Arezzo – ostatniego miasta naszej toskańskiej przygody. Po dniu spędzonym na pracowitym fotografowaniu tamtejszych placów, kościołów i podcieni, wieczorem udamy się w dalszą drogę do Polski. A potem pozostanie już tylko zgrać zdjęcia i wybrać najlepsze, by się nimi pochwalić.

 

Fotowyprawa do Toskanii - jesień 2017

 

Termin fotowyprawy
Fotowyprawa do Toskanii zaczyna się 16 września, a kończy 24 września 2017.

 

Koszt udziału w fotowyprawie
Cena udziału w fotowyprawie wynosi 2680 zł dla uczestników naszych poprzednich fotowypraw i warsztatów oraz prenumeratorów czasopisma Foto Plus, a 2750 zł dla pozostałych osób.

 

Cena obejmuje: przejazdy autobusem (wyjazd z Krakowa i Katowic, powrót tamże), noclegi, ubezpieczenie, opiekę pilota oraz opiekę fotograficzną a także częściowe wyżywienie, a konkretnie tylko wyżywienie w hotelu, w którym będziemy mieszkać, czyli 6 śniadań i 5 obiadokolacji. Jeśli będziemy mieli posiłki (obiady i śniadania) na trasie, w trakcie zwiedzania – będą one płacone przez uczestników. To pozwoli spróbować kuchni toskańskiej w odmianie i ilości, które każdemu będą pasowały.
Oprócz tego trzeba doliczyć wstępy i opłaty wjazdowe w wysokości ok. 20-50 euro.

 

Fotowyprawa Toskania wiosna 2017 - dfv.pl

 

Zgłoszenie udziału w fotowyprawie

Tradycyjnie zgłoszenia należy dokonać na stronie Klubu Podróży Horyzonty, który jest organizatorem fotowyprawy. Tam także należy podpisać umowę i dokonać płatności. Zgłaszamy udział pod tym adresem, klikając na czerwony przycisk „Zgłoszenie” po prawej stronie, a następnie wypełniając formularz:

 

 

http://www.horyzonty.pl/oferta/fotowyprawy/wycieczka_fotograficzna_wlochy_toskania

 

Horyzonty.pl

 

Partnerem fotowypraw i organizatorem z uprawnieniami biura podróży są Horyzonty.pl

 

Fotowyprawa do Toskanii - jesień 2017

 

Fotograficzną pomocą na fotowyprawie będą służyć Ewa Prus i Piotr Dębek

 

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania odnośnie fotowypraw:

 

http://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotowyprawy-najczesciej-zadawane-pytania-faq/

 

a także przeczytania fotograficznego BHP:

 

http://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotograficzne-bhp/

 

Fotowyprawa Toskania wiosna 2017 - dfv.pl

 

Z pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi udziału w fotowyprawie zapraszamy na forum:

https://www.dfv.pl/forum/dfv/topic/fotowyprawy-dfv

 

 

 

 

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając z naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.