OSTATNIE WOLNE MIEJSCA, ZAPRASZAMY!

 

Będzie to nasza trzecia szkocka fotowyprawa, ale pierwsza poświęcona wyłącznie fotografowaniu na wyspie Skye. Oprócz znanych klasyków: Old Man of Storr, wodospadów i strumieni Fairy Pools, doliny Sligachan czy wschodu słońca w górach Quiraing będziemy fotografować miejsca, na które w poprzednich latach nie starczyło czasu, m.in.: Nest Point, zamki Dunvegan i Duntulm, Brothers’ Point. Będzie więcej pejzaży nadmorskich, górskich, więcej zamków i więcej wszystkiego, co na Skye najpiękniejsze.

 

Old Man of Storr, Szkocja - fotowyprawa dfv.pl

 

Najpiękniejsze pejzaże Szkocji

Oprócz słynnego Old Man of Storr oraz wschodu słońca w górach Quiraing oraz strumieni i wodospadów Fairy Pools, będziemy fotografować też inne miejsca. Eilean Donan to nie jedyny zamek na jeziorze, który będzie naszym celem – celować będziemy z zewnątrz, bo wnętrza nie są tak interesujące.

 

góry  Quiraing, Szkocja - fotowyprawa dfv.pl

 

Termin fotowyprawy

Fotowyprawa potrwa 8 dni: od 4 do 11 listopada 2017.

 

Koszt udziału w fotowyprawie

 

Cena udziału w fotowyprawie wynosi 3850 zł + 290 funtów brytyjskich dla uczestników naszych wcześniejszych warsztatów i fotowypraw oraz prenumeratorów DFV, a 3950 zł + 290 funtów brytyjskich dla pozostałych uczestników.

 

Cena obejmuje: przeloty Warszawa-Glasgow-Warszawa, transport autobusem na miejscu, 7 noclegów w hotelu *** (pokoje 2-osobowe, dopłata do pokoju 1-osobowego: 150 GBP), 7 śniadań, 7 obiadokolacji, ubezpieczenie KL, NNW oraz bagażu oraz wsparcie i pomoc fotograficzną ze strony Ewy Prus i Piotra Dębka.

 

Cena nie zawiera: ewentualnych biletów wstępu, wyżywienia poza podanym wyżej, wydatków osobistych, a także whisky. ;)

 

Na wyspie Skye - fotowyprawa dfv.pl

 

Dlaczego w listopadzie?

Bo listopad w Szkocji jest piękny! Mogliśmy się o tym przekonać dwukrotnie, a niedługo zobaczymy to po raz trzeci! Późna jesień jako termin wyjazdu do Szkocji może wydawać się dziwny, ale ma sporo zalet. Po pierwsze, słońce jest wówczas nisko i nawet w południe światło przypomina późne popołudnie lub późny poranek, więc cały dzień to złota godzina.

 

Ponadto wschód i zachód słońca są o ludzkiej porze – dzień zaczyna się kwadrans po ósmej, a słońce znika za horyzontem kilkanaście minut przed szesnastą. Dzień jest krótki, ale dzięki temu można spać wyjątkowo długo! Tzn. wyjątkowo długo, jak na fotowyprawę, bo sesja o wschodzie słońca o ósmej rano to coś, co zdarza się tylko na szkockiej fotowyprawie! Niekoniecznie znaczy, to że będziemy bardzo wyspani, bo czekają nas długie rozmowy o technice i estetyce tworzenia obrazów, ale jest szansa, że pod koniec będziemy nieco bardziej przytomni niż zwykle…

 

wyspa Skye, Szkocja - fotowyprawa DFV.pl

 

Listopad w Szkocji nie jest zresztą taki straszny – przeciętne warunki pogodowe są tylko trochę gorsze niż w lecie, za to jesienią nie ma drapieżnych muszek, będących lokalnym odpowiednikiem dziesięciu plag egipskich. Owszem, bardzo prawdopodobne jest, że będzie trochę padać (bo w każdym miesiącu pada), ale liczymy na nieco szczęścia i dobrą synchronizację opadów z czasem spania i przejazdów. Jak dotąd listopady dwukrotnie nie przeszkadzały w robieniu zdjęć, a nawet zapewniały całkiem spektakularne światło, jak można zobaczyć na zdjęciach.

 

Góry  Quiraing, Szkocja - fotowyprawa dfv.pl

 

 

Zgłoszenie udziału w fotowyprawie
Tradycyjnie zgłoszenia należy dokonać na stronie Klubu Podróży Horyzonty, który jest organizatorem fotowyprawy. Tam także należy podpisać umowę i dokonać płatności. Zgłaszamy udział pod tym adresem, klikając na czerwony przycisk „Zgłoszenie” po prawej stronie, a następnie wypełniając formularz:

 

http://www.horyzonty.pl/oferta/fotowyprawy/wycieczka-fotograficzna-szkocja-skye

 

Horyzonty

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania odnośnie fotowypraw:

 

http://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotowyprawy-najczesciej-zadawane-pytania-faq/

a także przeczytania fotograficznego BHP:

 

http://www.ewaipiotr.pl/warsztaty/fotograficzne-bhp/

 

Fairy Pools, Szkocja - fotowyprawa dfv.pl

 

 

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając z naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.