Od wczoraj grupa sympatyków DFV fotografuje Jurę Krakowsko - Częstochowską. Zaczęło się od kolacji, potem mogliśmy obejrzeć i pożyczyć sprzęt firm Canon, Sony ( tak, była 9-tka) oraz Olympus, skalibrować sprzęt, pooglądać monitory Eizo. Dopiero potem rozpoczęliśmy fotografowanie. Była i Kasia w mące, i malowanie światłem na Okienniku, i wschód słońca na Górze Zborów. A to dopiero początek :)

 

 

08.07.2017

Duża część drugiego dnia zlotu za nami. Były podstawy fotografii w studio, fotografia beauty, fotografia dziecięca - trzeba przyznać, że modelki i mały model stanęli na wysokości zadania, więc spusty migawek się grzały do czerwoności. Oprócz tego Marek Kosiński opowiadał o tym, dlaczego nie lubi fotografować żadnych zwierząt na literę "żu".  Ja miałam okazję przytulić 9tkę sony z dwoma słusznymi obiektywami i trzeba przyznać, że trudno mi będzie się z nią rozstawać.

 

Teraz czeka nas spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim, a to jeszcze nie koniec ...

 

 

10.07.2017

No i po zlocie :(

Przykro to mówić, ale zlot się juz skończył ...  Po spotkaniu w sobotę wieczorem z Tomaszem Tomaszewskim można było ponownie próbować portretowania w mące. W niedzielę z samego rana czwórka wytrwałych pojechała na jeszcze jeden wschód słońca - skąd oni wzieli siłę??

Po śniadaniu były wykłady i prezentacje firm Eizo, X-rite, najlepszefoto.pl, a następnie znowu część warsztatowa - przedstawiciel firmy Medikon przybliżył w praktyce tajniki zarządzania kolorem, a oprócz tego mieliśmy powtórkę z fotografii beauty. No i można było popływać z aparatami w basenie, fotografując dziewczyny :)

 

Pożegnaliśmy sie po obiedzie. Ciekawe, czy ktoś zdążył przejrzeć już wszystkie zdjęcia.

Zapraszam na na forum https://www.dfv.pl/forum/dfv/topic/zlot-w-jurze

Katarzyna Gritzmann

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając z naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.