Ogień na niebie

Ogień na niebie

Pierwsze minuty Nowego Roku to tradycyjnie czas rozświetlania nieba fajerwerkami. Fotografowanie sztucznych ogni nie jest to trudne, choć wymaga dość niekonwencjonalnego wykorzystania trybu manualnego aparatu...

Bokeh z dowolnej bajki

Bokeh z dowolnej bajki

Sposób rozmycia świateł w tle zależy od budowy obiektywu i od przysłony. Przy szeroko otwartej otrzymujemy mniej lub bardziej eleganckie kółka. Gdy przysłonę przymkniemy, mamy gwiazdki. A co zrobić, żeby pokazały się… motyle?

W sercu gry akcji

W sercu gry akcji

Tworzenie gier komputerowych wymaga sporych nakładów, czasu i umiejętności, ale stylizacja zdjęcia na scenę z gry jest znacznie prostsza i szybsza.

Skok w głębię... ostrości

Skok w głębię... ostrości

Do fotografowania obiektów w ruchu można wykorzystać mechanizm ciągłego pomiaru ostrości. Oto przepis, jak złapać w taką pułapkę pędzącego psa, ale sprawdzi się to także przy dokumentowaniu sportu czy też fotografowaniu własnego dziecka.

Czaple siwe w locie

Czaple siwe w locie

Historia jednego zdjęcia. W połowie października, na jednym z naturalnych stawów, zauważyłem polujące czaple białe. W tym rejonie nie jest to widok pospolity, szczególnie gdy widać naraz ponad dwadzieścia ptaków.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając z naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.