ABC: obiektywy manualne

ABC: obiektywy manualne

Lustrzanka czy bezlusterkowiec kupione, podstawowy zoom przestaje wystarczać, a inne obiektywy takie drogie... A może da się użyć jakiegoś starego, taniego obiektywu? Da się, ale nie zawsze będzie to proste.

ABC: Drukowanie fotografii

ABC: Drukowanie fotografii

Nawet w czasach cyfrowych najwłaściwszym medium do prezentacji tych prawdziwych, wybranych fotografii jest papier. Arkusz papieru to ich miejsce docelowe – ale jak je tam umieścić?

Lampa błyskowa

Lampa błyskowa

Początkujący fotoamatorzy mają duże oczekiwania wobec możliwości lamp błyskowych wbudowanych w ich aparaty, ale pierwsze próby prowadzą do… równie dużego rozczarowania. Użycie lampy błyskowej nie jest jednak takie trudne!

Czas naświetlania

Czas naświetlania

Dla większości z nas czas naświetlania jest parametrem, który ustawia aparat, więc nie ma potrzeby się nim zajmować. Tymczasem w bardzo wielu sytuacjach to precyzyjna kontrola czasu ekspozycji decyduje o tym, czy zdjęcie będzie udane czy nie.

Autofokus dla początkujących

Autofokus dla początkujących

Większość fotografów nie interesuje się, jak ich aparat mierzy ostrość, byle tylko robił to szybko i sprawnie. Bez pewnej wiedzy teoretycznej się jednak nie obejdzie, bo znając słabe strony technologii i ograniczenia sprzętu, będziemy mogli je ominąć.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając z naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.