Canon odświeża dwa popularne obiektywy 70-200 mm z serii L

0

Warszawa, 7 czerwca 2018 r. – Canon zaprezentował dziś dwa najnowsze obiektywy typu telezoom ze swojej kultowej serii L – EF 70-200mm f/4L IS II USM i EF 70-200mm f/2.8L IS III USM. Tym samym firma odświeżyła jedne z najbardziej popularnych konstrukcji do szerokiej gamy zastosowań – od fotografii portretowej i przyrodniczej po sportową. Obiektywy 70-200 mm są bardzo uniwersalne, przez co stanowią doskonałą propozycję zarówno dla profesjonalnych użytkowników, jak i entuzjastów fotografii. Co więcej, świetna konstrukcja optyczna pozwala uzyskać zawsze ostre zdjęcia zarówno przy standardowych kompozycjach, jak i podczas fotografowania na maksymalnym zbliżeniu.

Komentując obecność nowych obiektywów EF 70-200mm f/4L IS II USM i EF 70-200mm f/2.8L IS III USM w portfolio Canon, Michael Burnhill, European Product Specialist, Consumer Imaging Group w Canon Europe mówi: „Jesteśmy dumni z wprowadzenia do sprzedaży naszych nowych obiektywów, szczególnie, że podczas ich projektowania opieraliśmy się na opinii samych użytkowników. Od zawsze, projektując nowe rozwiązania optyczne, na pierwszym planie stawiamy potrzeby naszych klientów, chcąc zapewnić im pewność i elastyczność w opowiadaniu historii za pomocą fotografii. Nowe modele EF 70-200mm f/4L IS II USM i EF 70-200mm f/2.8L IS III USM dołączają do kultowej serii L, co oznacza, że ich konstrukcja jest z jednej strony wszechstronna i wydajna pod względem optycznym, z drugiej – wytrzymała i kompaktowa”.

Najwyższa jakość, wydajność i kompaktowa konstrukcja – EF 70-200mm f/4L IS II USM
Konstrukcyjnie model EF 70-200mm f/4L IS II USM oparty jest na technologii znakomicie przyjętego poprzednika, który w opinii użytkowników odznacza się wyjątkową trwałością i ergonomiczną konstrukcją, charakterystyczną dla konstrukcji optycznych Canon serii L. Ważący zaledwie 780 g obiektyw EF 70-200mm f/4L IS II USM doskonale sprawdza się w terenie. Niezależnie od tego, czy fotografujesz na plaży, czy na weselu, nowy obiektyw zapewnia niezwykle ostre zdjęcia w różnych środowiskach. Powłoka fluorytowa ogranicza przedostawanie się zabrudzeń i wilgoci do elementów konstrukcyjnych, a zoptymalizowane powłoki Super Spectra eliminują efekty ducha i flary. Dodatkowo elementy fluorytowe niwelują aberracje chromatyczne, zapewniając wysoką rozdzielczość i kontrast obrazów, co pozwala zaoszczędzić czas obróbki zdjęć w postprodukcji.

Stały otwór przysłony w obiektywie EF 70-200mm f/4L IS II USM zapewnia stałe światło w różnych sceneriach. 9-listkowa przysłona tworzy wyrazisty, przyjemny efekt bokeh z pięknym rozmyciem tła dla podkreślenia fotografowanego obiektu. Nowy model wykorzystuje najnowszy moduł stabilizacji obrazu, który bazuje na konstrukcji modelu EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM. Dzięki temu obiektyw umożliwia wydłużenie czasu naświetlania o 5 stopni, co jest wynikiem o 2 stopnie lepszym od poprzednika . To znacząca poprawa, która ma wpływ na ostrość zdjęć, szczególnie w wymagających warunkach – np. podczas uroczystej gali czy w warunkach dzikiej przyrody, czyli tam, gdzie aparat jest narażony na ciągłe ruchy.

EF 70-200mm f/4L IS II USM wykorzystuje pierścieniowy napęd Ring US w połączeniu z najnowszym silnikiem EF trzeciej generacji, który wyposażono w najnowszą wersję wysokowydajnego procesora, co zapewnia jeszcze większą szybkość i celność autofokusa. Minimalna odległość ostrzenia obiektywu wynosi zaledwie 1 m (w porównaniu do 1,3 m u poprzednika), a niemal bezgłośny silnik AF jest wyposażony w funkcję ciągłej ręcznej regulacji ostrości bez potrzeby wyłączania układu autofokusa. To sprawia, że EF 70-200mm f/4L IS II USM to idealny obiektyw do wykonywania dyskretnych zdjęć, zawsze wtedy, gdy precyzja i szybkość reakcji jest na pierwszym miejscu.

Wysoka wydajność, elastyczność i niezawodność – EF 70-200mm f/2.8L IS III USM
EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM to następca flagowego modelu 70-200 mm. Zaprojektowana pod kątem najwyższej wydajności i solidności konstrukcja stanowi idealną propozycję dla fotografów, którzy potrzebują najwyższej jakości teleobiektywów do precyzyjnego fotografowania szczegółów. Elementy ochronne wykorzystane w obiektywie sprawiają, że model ten sprawdza się w najbardziej wymagających warunkach. Odporność na działanie wilgoci i kurzu to zasługa przednich i tylnych elementów pokrytych fluorytem, które są łatwe w czyszczeniu. Funkcjonalność i trwałość konstrukcyjna nowego modelu z pewnością przypadnie do gustu zarówno nowym użytkownikom, jak i tym, którzy korzystali już z poprzedniego modelu, np. podczas wymagających wypraw.

8-listkowa przysłona o maksymalnym otwarciu f/2.8 daje nowe możliwości kreatywnej fotografii. Umożliwia m.in. uzyskanie ostrych obiektów na tle jedwabiście gładkiego, rozmytego tła. Dzięki elementom wykonanym z fluorytu oraz szkła UD otrzymujemy wysoki kontrast i doskonałą jakość obrazu. Także zdjęcia w warunkach słabego światła nie są problemem dla EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM – dzięki maksymalnej przysłonie f/2.8 do obiektywu trafia niemal dwukrotnie więcej światła w porównaniu z konstrukcjami ze światłem f/4.

Technologia stabilizacji w EF 70-200mm f/2.8L IS III USM sprawia, że poruszone zdjęcia odchodzą w przeszłość. 3.5-stopniowa stabilizacja obrazu kompensuje wszelkie rozmycia spowodowane ruchem aparatu, a pierścieniowy silnik USM zapewnia szybki i niemal bezgłośny autofokus, którego ręczną regulację można wykonywać w dowolnym momencie za pomocą pierścienia ostrości. Te wszystkie cechy sprawiają, że EF 70-200 mm f / 2.8L IS III USM to doskonały kompan do fotografowania sportu czy dzikiej przyrody w ich naturalnym środowisku.

EF 70-200mm f/4L IS II USM – kluczowe funkcje:
• Szeroki zakres zoomu 70 – 200 mm
• Stały otwór przysłony f/4
• Pierścieniowy napęd Ring USM w połączeniu z najnowszym silnikiem EF trzeciej generacji
• 5-stopniowa stabilizacja obrazu
• Mobilny, o wadze zaledwie 780 g

EF 70-200mm f/2.8L IS III USM – kluczowe funkcje:
• Szeroki zakres zoomu 70 – 200 mm
• Stały otwór przysłony f/2.8
• Pierścieniowy napęd Ring USM w połączeniu z najnowszym silnikiem EF trzeciej generacji
• 3,5-stopniowa stabilizacja obrazu
• Mocna konstrukcja, odporna na warunki atmosferyczne

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Brak komentarzy do "Canon odświeża dwa popularne obiektywy 70-200 mm z serii L"

Skomentuj