„Czemu zniknęły mi ze skali ocen10-tki i 9-tki?”

 

To pytanie bardzo często pojawia się na naszym serwisie . Zastanawiacie się dlaczego w pewnym momencie oceny te „znikają” ze skali ocen. Sprawa jest prosta. Wszystkiemu winien jest zastosowany na portalu algorytm, który ma zachęcać do używania pełnej skali a nie tylko najwyższych czy najniższych ocen. Dlatego po wystawieniu kilku 10tek czy 9-tek, znikają one ze skali. Dzieje się to wtedy gdy ich ilość osiągnie 30% wszystkich wystawionych ocen. Jednak by pojawiły się ponownie wcale nie trzeba wystawiać 1-ek czy 2-ek. Wystarczy postawić kilka ocen pośrednich (3-8) z naszej szerokiej skali.

 

Analogiczna sytuacja jest z ocenami najniższymi czyli 1 i 2. One też znikają gdy osiągną 30% wystawionych ocen i aby się pojawiły trzeba wystawić kilka not pośrednich.

 

Wszystko po to by nie oceniać tylko zdjęć najlepszych albo najgorszych. Redakcja chciała doprowadzić do tego by zastanowić się też na zdjęciami takimi pośrodku: ani bardzo dobrymi ani bardzo złymi – bo to ich jest najwięcej.

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając z naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.