Aby ocenić i sklomentować zdjęcie wybieramy je z galerii klikając w nie myszką. Przechodzimy wtedy na stronę zdjęcia. Możemy zdjęcie dodać do ulubionych naciskając „serduszko” znajdujące się w prawym górnym rogu nad lub w wąskim czerwonym pasku pod zdjęciem. Pasek ten rozwija się po najechaniu nań myszką. W tym samym pasku mamy szare pole ze strzałkami, kliknięcie którego przeniesie nas na pełny rozmiar zdjęcia.

Pod zdjęciem mamy pole, w którym wypisujemy tekst komentarza a pod nim pasek z napisem: „wybierz ocenę” klikając rozwijamy listę ze skalą ocen. Wybieramy właściwą ocenę z listy i naciskamy szary przycisk „dodaj komentarz”. Komentarz i ocena wyświetla się pod zdjęciem.

Ocenę i komentarz można edytować lub usunąć w ciągu pięciu minut od wystawienia.

Skala ocen obejmuje wartości od 1 do 10. Zastosowany algorytm zachęca do stosowania pełnej skali ocen. Po wystawieniu kilku 10tek i 9tek znikną one ze skali ocen, to samo dzieje się z jedynkami i dwójkami. Wszystko po to by użytkownicy pochylili się też nad tymi przeciętnymi i gorszymi zdjęciami i postarali się udzielić rad mniej zaawansowanym użytkownikom forum. Po wystawieniu kilku ocen średnich (3-8), wartości skrajne pojawią się ponownie na skali ocen. Ilość ocen skrajnych nie może przekraczać 30% ogółu wystawionych przez użytkownika ocen.

 

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając z naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.