Aby wziąć udział w dyskusji na naszym forum trzeba być zalogowanym. Po zalogowaniu się z ciemnego paska na górze strony wybieramy zakładkę „FORUM” i przechodzimy na stronę forum dyskusyjnego.

Wybieramy dział i temat, który nas interesuje. Na dole każdej ze stron dyskusji mamy formularz „Odpowiedź na temat” - tam wpisujemy treść naszej odpowiedzi.

Możemy tekst pogrubić, pochylić, podkreślić lub przekreślić. Możemy wypunktować, zmienić kolor tekstu, możemy też wstawić odnośnik.

Aby wstawić odnośnik klikamy ikonkę łańcuszka. Pojawi nam się wtedy okno dialogowe:

Wpisujemy adres URL potrzebnej strony, można też wpisać tekst, który ma się wyświetlać zamiast adresu. Wszystko zatwierdzamy zielonym przyciskiem „OK”

Aby opublikować naciskamy czerwony przycisk „Opublikuj odpowiedź”. Swój post możemy edytować lub usunąć w ciągu 5 minut od publikacji.

 

Czasami w naszej wypowiedzi chcemy odnieść się do słów przedmówcy. Możemy to zrobić na dwa sposoby.

Pierwszy sposób. Używamy przycisku „odpowiedz” znajdującym się po lewej stronie pod każdym postem na forum. W polu odpowiedzi pojawiają się słowa przedmówcy z szarą linią po lewej stronie. Pod cytowanym tekstem jest czerwona przerywana linia ze strzałką po prawej stronie. Klikamy strzałkę i możemy prawidłowo dodać swoją odpowiedź.

 

Drugi sposób to wykorzystanie znaku cudzysłowu w formularzu odpowiedzi. Po jego kliknięciu pojawia się po lewej stronie pola odpowiedzi szara pionowa linia. Kopiujemy (ctrl+c) tekst, do którego chcemy się odnieść. Gdy naciskamy Ctrl+v pojawia nam się komunikat zabezpieczeń przeglądarki i okno do którego mamy wkleić tekst (ctrl+v).

Po wklejeniu cytatu klikamy w czerwona strzałkę i dodajemy swoją odpowiedź. Na koniec naciskamy czerwony przycisk „Opublikuj odpowiedź

 

odpowiadanie na forum dfv.pl from Kasia on Vimeo.

cytowanie - forum dfv.pl from Kasia on Vimeo.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając z naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.