Każdy użytkownik ma w serwisie określoną rangę. Rangi zdobywa się dzięki „kciukom” (w górę i w dół). Te kciuki znajdują się pod każdym naszym postem czy komentarzem w galerii i na forum. Klikając kciuk w górę lub w dół dajemy lub odejmujemy cegiełkę, która wpływa na range danego użytkownika.

Gdy wejdziecie na swoje konto pod awatarem w lewym górnym rogu znajdziecie swoją rangę i ilość punktów po osiągnięciu której wejdziecie na następny poziom w drabince.

"Kciuki" są elementem oceniającym. Użytkownicy mogą w ten sposób nagradzać innych za przydatne, ciekawe, wartościowe informacje lub opinie. Kciuk w górę lub w dół to nie wyrażenie sympatii lub antypatii - nie powinien tym być. Taki kciuk wpływa na wartość wystawianych ocen. Im ktoś ma więcej "kciuków" tym ma wyższą rangę i tym samym większa jest waga jego oceny. Ktoś o randze drugiej stawiając ocenę stawia jakby dwie takie same oceny i one obie wpływają na obliczenie średniej oceny. Ocena wystawiona przez kogoś o randze czwartej to jakby cztery oceny.

Prestiz może przyjąć wartości ujemne. Oceny użytkownika o ujemnym prestiżu nie liczą się do średniej oceny zdjęcia. Użytkownik taki nie ma też wpływu na prestiż innych użytkowników za pomocą "kciukowania".

"Kciukujmy" więc. Nagradzajmy wartościowe, konstruktywne komentarze. Jak trzeba to zminusujmy. W ten sposób możemy wpływać ma obraz naszego portalu.

Redakcja postanowiła nie ujawniać nazw kolejnych poziomów ani punktów koniecznych do ich zdobycia – widzicie tylko ile brakuje Wam do następnego poziomu. :)

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając z naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.