Strona główna Fora Foto Sprzęt 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX NIKKOR Re: 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX NIKKOR

Re: 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX NIKKOR

Strona główna Fora Foto Sprzęt 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX NIKKOR Re: 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX NIKKOR

#66249
Jacek_Z
Member

Akurat test na optyczne.pl jest dużo bardziej sceptyczny od tego w DFV, więc nie wiem czy nie zniechęca do zakupu;-)

Patrząc jedynie na testy można się nieźle zdezorientować: Np. w teście DFV kitowy obiektyw Olympusa E-420 odznaczył się dość dużym winietowaniem. Z testu z innego źródła wynikało, że nie winietuje on w ogóle. A o mały włos, a byłby to jeden z powodów wybrania przeze mnie tego aparatu. Chyba bardziej jednak wierzę DFV (i to im zawdzięczam romans z D60, choć zawsze mawiałem “Canon lub Nikon – nigdy!”;-)).

Pewniki są dwa: 1) Warto móc przejrzeć zdjęcia testowe (tym lepiej jeśli są one w wersji elektronicznej i mamy względną lub całkowitą pewność że nie były zbyt “upiększane”). 2) Na pewno ceny w Polsce są nadmiernie zawyżone w porównaniu do ich odpowiedników w funtach, jenach czy dolarach, więc może czasem rzeczywiście narazić się na ewentualne problemy z gwarancją, zaś kupić to samo a dużo taniej.

Jedna rzecz, która mnie NIE przekonuje co do 16-85 VR: “Made in Thailand”. A słyszałem, że obiektywy dla szczególnie liczących się (czytaj: więcej płacących) klientów Nikkor wykonuje w Japonii… ;-( Może na rynek amerykański :-(