Strona główna Fora Foto Sprzęt Aparat dla początkującego Re: Aparat dla początkującego

Re: Aparat dla początkującego

Strona główna Fora Foto Sprzęt Aparat dla początkującego Re: Aparat dla początkującego

#62351
Pawel
Member

Wszystkie te obiektywy (Sigma 18-50/3.5-5.6, Sigma 70-300/4-5.6) mają działający AF z korpusami SONY (oczywiście pod warunkiem, że weźmiemy wersję z bagnetem A :).
Natomiast na pewno nie mogę się zgodzić z opinią, że “Sigma 70-300 bez APO to nie szkło, tylko denko od słoika!” bo zapewniam, że tym szkłem da się robić zdjęcia i to naprawdę całkiem przyzwoite (trzeba się z nim tylko odpowiednio “zaprzyjaźnić” :) no i nie oczekiwać ostrości Zeissa :)
Co do “kita” (18-70/3.5-5.6) to zapewniam, że jego jakość na początku przygody z DSLR jest zupełnie przyzwoita (stosunek cena/jakość jest tu nie do pobicia! Pokażcie mi inne szkiełko za 100PLN (bo po tyle można kupić nówkę), które daje taki obraz :). No i jest na pewno od Sigmy 18-50 znacznie lepsze w zakresie ogniskowych 50-70 :)
Tak więc skoro takim ograniczeniem jest budżet to polecałbym na początek body A200, A300 (jeśli chcemy LV, a naprawdę czasami się to przydaje) + “kita” i Sigmę 70-300 (chociaż przy Sigmie bym przeliczył jeszcze raz pieniądze i zastanowił się nad wersją APO), potem porobiłbym trochę zdjęć i dopiero zdecydował czy potrzebuję lepszych szkieł, jakich i jak dużą forunę na to mogę przeznaczyć :) Oba te szkła są na tyle tanie, że spadek wartości przy ewentualnej odsprzedaży będzie akceptowalny.
A do sportu (pływanie to chyba raczej sport halowy? – czyli gorsze warunki świetlne :) to faktycznie trzeba by się “szarpnąć” na jasne szkła (ale mówimy tu już o budżecie na 1 szkło przekraczające budżet na cały zestaw :). Aha i pamiętajmy, że w SONY mamy już stabilizację “gratis” w korpusie :) i to z każdym (no prawie :) bo jest jednak wyjątek) szkłem…
A cropa system A ma 1.5…