Strona główna Fora Foto Sprzęt Aparat dla początkującego Re: Aparat dla początkującego

Re: Aparat dla początkującego

Strona główna Fora Foto Sprzęt Aparat dla początkującego Re: Aparat dla początkującego

#62355
Pawel
Member

Wojtku, ja wiem, że fotografia to drogie hobby. Napewno bardzo dobry obiektyw ułatwia zrobienie świetnej foty, ale pamiętajmy, że to nie sprzęt robi zdjęcia tylko fotograf (ja osobiście widziałem mnóstwo świetnych fot wykonanych tym obiektywem). Dla początkującego użytkownika DSLR z bardzo skromnym budżetem, potrzebny jest zestaw minimum. I to wymaganie ten zestaw spełnia. Pamiętajmy, że nie najważniejsze jest cały czas zbierać na lepszy sprzęt tylko robić tym co mamy coraz to lepsze foty :)

Co do 18-70/3.5-5.6 to jego zła jakość jest zdecydowanie przereklamowana (no oczywiście pod warunkiem, że nie staramy się nim robić zdjęć na “pełnej” dziurze i w kiepskich warunkach). Przy krajobrazie i domknięciu do f8 jest naprawdę bardzo dobrze (wiem bo sam robiłem nim zdjęcia aparatem córki :) A cena 100 PLN jest to jak najbardziej cena rynkowa (proponuje pośledzić w tym cellu Alledrogo, tam spokojnie można spotkać co jakiś czas to szkło “nówka” w tej cenie). A AF w 18-70 i w nowych body A (200, 300, 350) nie nazwałbym wolnym… (wolny to był w Minolcie 7D).

Co do Sigmy 70-300 (bez APO) to tym obiektywem też robiłem zdjęcia i jak na zdjęcia “pamiątkowe” też byłem z nich zadowolony, tylko tak jak mówię, nie nalezy mieć oczekiwań na poziomie Zeissa i dobrze poznać możliwosci tego szkła (jest bardzo przyzwoite w zakresie 70-200 i f8 a przy 300 i f11 też wychodzą ładne foty :)

A co do stabilizacji to jeszcze raz przypominam: W SONY STABILIZACJA JEST W KORPUSIE i działa z każdym szkłem (firmowym i nie).

Do sportu to ja polecałbym raczej zestaw A700 + Zeiss 24-70/2.8 + Zeiss 135/1.8 + Sony 70-200/2.8G + TC 1.4… ale tu już mówimy o kilkunastu tys. PLN.