Strona główna Fora Foto Inne Apel o zmiany czy jakoś tak :-) Re: Apel o zmiany czy jakoś tak :-)

Re: Apel o zmiany czy jakoś tak :-)

Strona główna Fora Foto Inne Apel o zmiany czy jakoś tak :-) Re: Apel o zmiany czy jakoś tak :-)

#62830
kokonek
Member

TWA… niezły skrót…
Powiem tak… gdy się potrafi jeszcze zbyt mało, to trudno o konstruktywną, a przede wszystkim negatywną krytytkę cudzych prac… można trafić jak kulą w płot. Dlatego moje zdanie jest takie: jeśli wiem mało a zależy mi na opinii innych (podkreślam opinii a nie ocenie) dlatego sporo komentuję innych… a dlaczego stawiam przeważnie dobre oceny ? Dlatego, że wybieram zdjęcia, tóre z różnych powodow zwróciły moją uwagę (wywołaly pozytywną energię)… czy w takiej sytuacji można mówić o TWA… wydaje mi się, że NIE. Często sprawdzam jakie byly ustawienia aparatu – to uczy. Zwracam uwagę na kompozycję i proponuję swoje ‘widzenie” – czasami nawet udaje mi sie osiągnąć fajną rzecz – niekiedy zgodnie z moimi uwagami autorzy poprawiają swoje prace, co daje mi ogromną satysfakcję… i dodaje odwagi. Ja do tej pory nie usuwałam swoich zdjeć pod którymi były krytyczne uwagi, cieszę się że właśnie TAKIE są – zostawiam po to aby inni uczyli się na cudzych błędach… (MOICH też) – sama też dużo prac oglądam i komentarzy czytam – to uczy innego spojrzenia.
Też jestem przeciwna TWA, ale takiemu bezkrytycznemu… Zdjęć w galerii jest mnóstwo i trzeba znaleźć sobie swój własny “klucz”…. aby właśnie trochę ożywienia wprowadzić… nie zamykać się tylko w lakonicznych stwierdzeniach: cudne, Ok….
Zgadzam się z Piotrem, że nie warto zaprzątać sobie glowy i tracić czasu na obrażalskich… ale wymiana szerszych opinii między tymi którzy chcą słuchać, mówić… a przy tym troszkę też się bawić… jak najbardziej. Kiedyś Piotr podpowiedzał… aby prowokować do komentarzy.. wręcz pytać … to też jest sposób…
Ale żeby rozmawiać…. trzeba to po prostu lubić…. niektórzy nie lubią… i też mają do tego prawo…