Strona główna Fora Foto Sprzęt Canon 450 D czy Pentax K200 – proszę o opinie – dylemat zakupowy.. Re: Canon 450 D czy Pentax K200 – proszę o opinie – dylemat zakupowy..

Re: Canon 450 D czy Pentax K200 – proszę o opinie – dylemat zakupowy..

Strona główna Fora Foto Sprzęt Canon 450 D czy Pentax K200 – proszę o opinie – dylemat zakupowy.. Re: Canon 450 D czy Pentax K200 – proszę o opinie – dylemat zakupowy..

#62804
Tomasz_Kulas
Member

Witam,

To nie są dwa do końca porównywalne modele. Canon jest pozycjonowany nieco wyżej, co widać m.in. w cenie – choćby tych zestawów, które zostały zaprezentowane powyżej. Trzeba zapłacić więcej za: Live View (do zdjęć studyjnych czy ze statywu jak znalazł), 12-milionową matrycę (to akurat jest zupełnie bez sensu, Canon ma nawet większe szumy niż K200D, a tylko przy bardzo dobrych obiektywach może minimalnie przewyższyć go realną rozdzielczością), duży ekran LCD (niezły) i duży, jasny wizjer optyczny (naprawdę zaskakująco duży, za to na pewno warto zapłacić).
Jeśli komuś nie zależy na Live View, K200D jest rozsądną alternatywą (a jeszcze rozsądniejszą jest K10D…). Przewyższa Canona jakością wykonania i nie zgodzę się z Turo1001, że wrażenie plastikowości 450D mija po wzięciu do ręki. U mnie nie minęłoi ;-)
Tyle o korpusach. Ale oczywiście to tylko jedna z rzeczy, na którą warto zwrócić uwagę przy kupowaniu lustrzanki. Dobrze, że patrzysz na obiektywy. Jeśli planujesz w przyszłości rozbudowę systemu, to ja jednak stawiałbym na Canona. Daje duże pole manewru: można bardzo tanio kupić używane szkła o dość przeciętnej jakości, jest ich więcej na rynku, więc ma to wpływ na cenę, po drugie producenci tacy jak Sigma czy Tamron traktują priorytetowo właśnie tego producenta, po trzecie wreszczie – na zwolenników najlepszej jakości czeka bardzo rozbudowana seria obiektywów Canon L, drogich jak fix, ale zazwyczaj wartych swojej ceny. Swoją drogą ze względu na niską wartość dolara ich ceny stały się niemal dostępne, np. nowy 70-200 f/4 IS kosztuje ok. 2600-2700 zł. To oczywiście nadal bardzo dużo, ale niedawno taki obiektyw kosztował ok. 4000 zł.
Z drugiej strony wspomniany przez Ciebie zestaw Pentaxa z dwoma obiektywami pozwoli Ci na długie lata zapomnieć o dodatkowych wydatkach. Jeśli sądzisz, że na tym poprzestaniesz, wybierz więc Pentaxa, jeśli zamierzasz rozbudowywać system Pentax też będzie niezły, ale tak jak pisałem, ja wybrałbym Canona.
No i rozejrzyj się po znajomych, jeśli masz od kogo pożyczyć od czasu do czasu ciekawy obiektyw, lampę itp., to też warto wziąć pod uwagę.
Uff, można by o tym dużo pisać, w najbliższym DFV napiszemy o wyborze taniej lustrzanki kilkanaście stron ;-)

Udanych zakupów!