Re: Fotolab

#58618
Amaśka
Member

Witaj Ewo!
Dziękuję za odpowiedź.
Oczywiście masz rację. Wyraziłem się mało precyzyjnie. Przepraszam. Chodziło mi o porównanie dwóch odbitek: tej sprzed dwóch lat i tej wykonanej obecnie (mam obie). I tylko w tym kontekście pisałem, że monitorowi nic do tego.
Oglądając w PS oba pliki (tzn. przed konwersją i po konwersji na ICC Labu widzę, że różnią się mniej więcej tak samo, jak różnią się odbitki.
Natomiast oglądając obrazy w „Galerii fotografii systemu Windows” różnice są bardzo duże (te nowe, tzn. te po konwersji, w „Galerii” są za czerwone i za bardzo kontrastowe). Pewnie wynika to stąd, że jest to program niewyposażony w system zarządzania kolorami. Ale z drugiej strony jest tak tylko w przypadku tych dwuletnich plików (plik 2 lata temu poddawany był edycji, teraz tylko przekonwertowany). Gdy zgram JPG-i z aparatu i przekonwertuję na ICC Labu, to oglądając w „Galerii” pliki przed konwersją i po konwersji widzę różnicę, ale w drugą stronę: jakby trochę kontrast się zmniejszył. Ale minimalnie. Oczywiście żaden z plików nie jest poddawany edycji.
Miałbym jeszcze wiele pytań, ale muszę to sobie najpierw w głowie sam poukładać, bo widzę, że jestem za bardzo w gorącej wodzie kąpany.
Z tego, co piszesz wynika, że kolejność edycji i konwersji nie ma znaczenia. Dobrze zrozumiałem?
Pozdrawiam