Re: nowy foto video

#58474
BonVoyage
Member

Kilka słów o piśmie:

Otuchy.
Bo pismo jest dobre i potrzebne. Utrzymuje taki poziom, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Nie ma takiego drugiego w tej chwili na rynku polskim, więc nie poddawajcie się :)

Przygany.
O prenumeracie napisałem w innym wątku.
Dorzucę widoczną (niestety) przewagę techniki nad samą fotografią. Niby wiemy, że „digital”, ale przecież to nadal, albo nawet przede wszystkim „foto” i „video”.
No i IMHO nad doborem autorów prezentowanych galerii też można by jeszcze popracować.

Sugestii.
Więcej o fotografii jako takiej: świetle, kolorze, kompozycji, tematach, sposobach prezentacji.
O znakomitych postaciach fotografii, współczenej i tej trochę starszej. O ich osiągnięciach, wraz z prezentacją ich zdjęć.
Więcej o literaturze dotyczącej fotografii – nie (tylko) poradników, ale może nawet przede wszystkim o fotografii jako sposobie na życie, zawodzie, wyjątkowym hobby (jestem właśnie po lekturze „Reporter wojenny” Patricka Chauvella, ale przecież jest ich wiele, łącznie z tymi najnowszymi jak autobiografia Helmuta Newtona).
I więcej zdjęć, jeszcze więcej zdjęć – czytelników, profesjonalistów, promowanych młodych/nowych fotografów. Pokazywać, pisać o nich – walor i edukacyjny i promocyjny nie do przecenienia.

Idei:
A myśleliście może o rodzaju akcji promocyjnej/promującej w postaci wystaw fotografii organizowanych pod Waszym patronatem? Dla wielu byłaby to rzadka szansa pokazania się, dla wielu innych – zobaczenia wartościowych prac, dla wszystkich – do spotkania, integracji, wymiany opinii. Tak mało tego typu imprez u nas się organizuje – przykładem jak to robią inni niech tu może będzie choćby ostatni numer francuskiego pisma „Chasseur d’images”: tam opisują kilkadziesiąt aktualnych mniejszych i większych wystaw fotografii rozsianych po całej Francji.

Ot, kilka przemyśleń :)

Pozdrawiam
Piotr