Strona główna Fora Foto Sprzęt Obiektyw Sony Sony 18-70mm f/3.5-5.6 DT. Re: Obiektyw Sony Sony 18-70mm f/3.5-5.6 DT.

Re: Obiektyw Sony Sony 18-70mm f/3.5-5.6 DT.

Strona główna Fora Foto Sprzęt Obiektyw Sony Sony 18-70mm f/3.5-5.6 DT. Re: Obiektyw Sony Sony 18-70mm f/3.5-5.6 DT.

#66680
adrian64 wrote:
Tak się składa, że kita Sony mam nieraz w swoich rękach. Pomyłka przy pisaniu i zamiana 18 na 17 może się zdarzyć każdemu. Jak przy większości budżetowych konstrukcji rozrzut parametrów może być całkiem spory i można mieć obiektyw super lub totalnie rozjechany. Jednak ja na swój egzemplarz kita nie mogę złego słowa powiedzieć. Jak wspomniałem wcześniej ostrością opisywanej Sigmy nie byłem zachwycony, kit rozłożył ją obie łopatki. Owszem światło 2,8 jest lepsze od 3,5 ale samemu należy podjąć decyzję czy warto zapłacić 1200 zł na jaśniejszy ale jednocześnie mniej ostry obiektyw. Nie bez znaczenia jest także fakt, że autofokus wspomnianej Sigmy robi więcej błędów od produktu Sony.

oj adrianie… czemu bronisz obiektywu za 200 zł??
ten obiektyw nie jest dobry… jesli porownywałeś go tylko z sigmą to miałeś po pierwsze sigme tragiczną w ktorej pewnie zjechany był AF bo stad złe wrazenia ze złej jakosc af i ostrosci bo na ten obiektyw na prawde nie mozna narzekac… a sony ma obiektyw zły zły zły!!! jesli ktos nie rzpywiazuje wagi tak duzej do fotografii to moze mu te błedy przeszkadzaja… ale jesli ja widze tam błedy tzn jest zły…
poza tym swiatło 2.8 pozwala na znacznie przyspieszenie migawki do tego sigmie mozna kupic do kazdego systemu… a sony wiekszosc obiektywów wzieła od minolty w zasadzie wszystkie ktore ma to wzieła od minolty i nic w nich nie poprawili.