Strona główna Fora Foto Sprzęt Pentax K200D , NikonD80 a Początek…. Re: Pentax K200D , NikonD80 a Początek….

Re: Pentax K200D , NikonD80 a Początek….

Strona główna Fora Foto Sprzęt Pentax K200D , NikonD80 a Początek…. Re: Pentax K200D , NikonD80 a Początek….

#62307
autofocus
Member
Turo1001 wrote:
Podkreślam że opieram się testem ponieważ dopiero zastanawiam się nad lustrzanką nie mam duzego doświadczenia i nie wiem na ile to co wymienię było by widoczne na zdjęciach. A mianowicie myślę o zdjęciach seryjnych wypadły tam bardzo słabo, Raw’em i tym prądem ciemnym. Przed chwilą obczaiłem Sigme SD14 Jak ją porównujecie do K200?? I w jak duzym stopniu używa się Live View czy powinienem się nim kierować przy wyborze body

Jeśli chodzi o “prąd ciemny” to trzeba pamiętać o genezie Optycznych. Serwis założyli absolwenci Wydziału Astronomii bodaj Uniwersytetu Warszawskiego. Stąd to przyzwyczajenie do testowania jak zachowuje się aparat w sytuacji bardzo długich ekspozycji przy totalnym braku światła. Astronom musi wiedzieć czy to co widzi na zdjęciu to wada aparatu czy kometa która za tydzień rozmśli Ziemię ;-))

W normalnej praktyce fotografa “prąd ciemny” w K200D jest zjawiskiem pomijalnym i lata upłynął zanim się spotkasz z tym zjawiskiem. Chyba, że planujesz głównie fotografować gwiazdy.

Co do Sigmy SD-14 to tylko zacytuję menadżera PR, którego prosiłem o wypożyczenie SD-14 do testów:

“Jak Pan doskonale wie nie jest to uniwersalny sprzęt. Osiąga znakomite efekty w studio, a także wszędzie tam, gdzie jest b. dobre oświetlenie. Przy gorszym świetle, w zwykłym plenerze czy przy np. reportażu sportowym, na pewno się nie sprawdzi. Nie ma więc najmniejszego sensu testować go wg norm dla „uniwersalnych” lustrzanek lub porównywać ze sprzętem konkurencji. Jest to dość specjalistyczna „maszynka”, więc wymaga indywidualnego podejścia.”