Strona główna Fora Foto Sprzęt Pomóżcie :) fugi s9600 v sony dsc-h50 czy moze olympus sp-560uz Re: Pomóżcie :) fugi s9600 v sony dsc-h50 czy moze olympus sp-560uz

Re: Pomóżcie :) fugi s9600 v sony dsc-h50 czy moze olympus sp-560uz

Strona główna Fora Foto Sprzęt Pomóżcie :) fugi s9600 v sony dsc-h50 czy moze olympus sp-560uz Re: Pomóżcie :) fugi s9600 v sony dsc-h50 czy moze olympus sp-560uz

#62712
Tomasz_Kulas
Member

Z tej trójki Fujifilm jest rzeczywiście najlepszy, ale to już aparat, który mocno przypomina lustrzankę rozmiarami, możliwościami itd. Jakość oferowana przez pozostałe dwa aparaty będzie i tak na tyle znacząco lepsza od tego, co rejestrował HP, że ja wybierałbym między tą dwójką. Namawiałbym, jeśli miałbyś taką możliwość, do wzięcia każdego z nich do ręki np. w sklepie nie dla idiotów. Oba oferują na tyle zbliżone parametry, że kierowałbym się przy wyborze raczej sympatią do któregoś z nich, pierwszym wrażeniem – a nie tylko rozsądkiem. Choć oczywiście tego ostatniego warto się słuchać przede wszystkim ;-)
Mój osobisty gust, a także minimalnie lepsze parametry (np. szeroki kąt 27 mm a nie 31 mm) głosowałyby raczej za Olympusem. Ale raz jeszcze podkreślam – różnice są na tyle małe, że wybierz ten, który Ci się bardziej spodoba. Sony ma dla odmiany większy wyświetlacz – nie wiadomo, na czym komu bardziej zależy.

A co do liczby fotek z wykorzystaniem dużego wyświetlacza LCD czy małego LCD umieszczonego w wizjerze, różnica nie powinna być duża, oczywiście na korzyść fotografowania z wizjerem. Ja bym się tym nie przejmował. Prawdziwe wizjery optyczne, które nie zużywają prądu, mają tylko lustrzanki oraz coraz mniejsza liczba zaawansowanych kompaktów, takich jak Canon G9 (oczywiście są to wizjery zrealizowane inaczej w lustrzankach niż w kompaktach). Kompakty z długim zoomem mają wizjery typu EFV, czyli elektroniczne. Konstrukcja optyczna, która pokryłaby zasięg takich długich zoomów, zwiększyłaby znacząco rozmiary aparatu, więc się czegoś takiego po prostu nie robi.