Strona główna Fora Foto Technika fotografowania Prosba o krytyke… Re: Prosba o krytyke…

Re: Prosba o krytyke…

Strona główna Fora Foto Technika fotografowania Prosba o krytyke… Re: Prosba o krytyke…

#62289
Jacek_Z
Member
Jerry wrote:
To wszystko prawda co piszecie (prawie), ale czy dobre komentarze wystawiony troche bardziej z sympati do kogos aby zrekompensowac sie za otrzymany pozytywny komentarz tak naprawde dodadza naszym zdjeciom wartosci ? Mysle, ze duzo bardziej istotne jest to, ze dostane na przyklad pochwale za zdjecie ktore prezentuje na swoim blogu przez kogos nawet z dalekiego kraju, kto autentycznie doceni moje zdjecie i spodoba sie mu ono.

Pozwolisz, że się nie zgodzę. Po pierwsze: Nie wszyscy przecież (a pewnie nawet duża mniejszość) stosują praktykę o której mówisz. Po drugie: Myślę, w naszym kraju dużo trudniej jest uzyskać pozytywną opinię od rodaka, który nie dość, że po słowiańsku szczery, to czasem jeszcze bezinteresownie zawistny ;-) Dlatego bardzo sobie cenię dobre słowo Kolegów i Koleżanek z Polski.

Jerry wrote:
Zatem nie srednia ocen podciagana na sile jest istotna ale wlasne doskonalenia sie w fotografi. PS, HDR, Camera RAW, Photomatix i kompozycja. To wszystko musimy zglebiac coraz wiecej aby nasze zdjecia byly lepsze od strony technicznej najpierw, a potem artystycznej.

Podobno jeden ze znanych fotografów powiedział kiedyś: “Nie jest ważna głębia ostrości, kiedy brakuje głębi uczucia”. PS, HDR, RAW – owszem, można się tym bawić, jeśli ktoś ma na to czas i to lubi. Jednak dla mnie najważniejszy jest moment tworzenia zdjęcia, jego emocjonalny przekaz – to, że wychodząc z aparatem mogę np. docenić piękno burzowych chmur o zachodzie słońca, a zdjęcie powstaje niejako “przy okazji” – i że w ogóle wyjdę z domu zamiast gapić się w TV czy klepać w durne gierki.

Więc jeśli mówisz “musimy”, to ja się z tej grupy wypisuję ;-) Dla mnie najpierw treść, dopiero później forma. I tak pewnie 99% z nas nigdy nie zarobi grosza na zdjęciach, za to przyjemności fotografowania może mieć wiele…