Strona główna Fora Foto Inne Pytanie do redakcji DFV-skąd Wy tyle wiecie o fotografii cyfrowej? Re: Pytanie do redakcji DFV-skąd Wy tyle wiecie o fotografii cyfrowej?

Re: Pytanie do redakcji DFV-skąd Wy tyle wiecie o fotografii cyfrowej?

Strona główna Fora Foto Inne Pytanie do redakcji DFV-skąd Wy tyle wiecie o fotografii cyfrowej? Re: Pytanie do redakcji DFV-skąd Wy tyle wiecie o fotografii cyfrowej?

#62705
falling_star
Member
pjotrek wrote:
Apropo książkowej wiedzy – specjalnie napisałem w cudzysłowiu ponieważ chodziło mi przedewszystkim o wiedzę zdobytą na własną rękę.Nie tylko z książek ale też tą praktyczną.Niewyuczoną na specjalnych uczelniach.W dzisiejszych czasach – i chyba nie tylko – na takich studiach bez zbędnego wysiłku można wejść na pewien poziom, którego prawie nie sposób opanować będąc samoukiem – w końcu oprócz wiedzy czysto książkowej są wystawy,plenery,spotkania ze znanymi fotografami itd.itp.

hm…. tak mi sie wydaje, że są pewne kierunki – między innymi fotografia, grafika itp, gdzie bez tego bycia samoukiem ani rusz – bo jak można dobrze fotografować bez ciągłej praktyki, próbowania i uczenia się na swoich błędach – i w ten sposób szlifowania swojego warsztatu? Uczelnia może dać jedynie pewne podstawy, resztę się wypracowuje przez resztę życia. Sama uczelnia nic nie załatwi jeśli nie trafi na studenta, który robi coś z uzyskaną wiedzą.
Poza tym fotografia cyfrowa i grafika ruszyły z kopyta i wychodząc z założenia, że uczelnia byłaby cudownym sposobem na zdobycie maksimum wiedzy – trzeba by było być wiecznym studentem aby być na bieżąco, bo w niektórych tematach pojawiają się coraz to nowe możliwości- nowe mozliwości programów do obróbki, lepszy sprzęt itp

Nie wyobrażam sobie bycia dobrym w jakimkolwiek zawodzie bez ciągłego dolształcania się na własną rękę i łapania nowinek.

pjotrek wrote:
p.s już nie będę “panował” – obiecuje.Wynikało to tylko i wyłącznie z mojej nazbyt uprzejmej natury. :) Choć ta broda troszkę Piotra postarza ;p ;-)

hm…a ja cały czas byłam przekonana że Piotr to akurat ten bez brody :-))