Strona główna Fora Foto Uwagi do serwisu www.dfv.pl Redakcja poleca Re: Redakcja poleca

Re: Redakcja poleca

Strona główna Fora Foto Uwagi do serwisu www.dfv.pl Redakcja poleca Re: Redakcja poleca

#66755
Skagen
Member
Piotr wrote:
https://www.dfv.pl/gallery/tag/Redakcja+poleca?g2_itemId=618766
Ja wierzę, że wszyscy dyskutanci mają w małym palcu robienie portretów pod światło i doświetlając wówczas lampą pamiętają o zrównoważeniu barwy błysku ze z kolorem światła zastanego. Niestety, sądząc po galerii, gdzie dość często trafiają się czarne sylwetki na tle przepalonego nieba, nie jest to umiejętność powszechna.

tak się składa, że to zdjęcie nie jest poprawnie wykonane, jest sztuczne i po prostu wygląda źle

Piotr wrote:
https://www.dfv.pl/gallery/tag/Redakcja+poleca?g2_itemId=625864
Szczerze mówiąc nie rozumiem zastrzeżeń. Na tym zdjęciu są emocje – prawdziwa radość, spontaniczność, żywiołowość. Ja szczerze mówiąc mam po uszy zdjęć smutnych, dramatycznych dzieci, wystylizowanych i sztucznych. Doceniam warsztat, ale to są zdjęcia nieautentyczne – robione według krążącej po internecie mody, według cudzego wzorca, dla mnie puste i bez przekazu, choć często technicznie bez zarzutu.

równie dobrze można wrzucić tu fotkę z urodzin cioci i też ją polecicie, bo ciocia akurat dmuchała świeczki, więc też są emocje. słabe tłumaczenie jak dla mnie.

Piotr wrote:
Przepraszam, a po czym tak strasznie widać, że murek jest współczesny? Po tynku? Bo te pomazane ślady na nim to dla mnie bardziej wyglądają na węgiel, który jest dostępny od dość dawna, a nie na farbę w sprayu.

Widać to po cegle na wierzchu murka, a jeśli spray wygląda dla Ciebie jak węgiel, to ja kończę tą rozmowę, bo nie warto dłużej tego ciągnąć. Zawsze myślałem, że takie gazety jak wasza są dla ludzi, że autorzy rozważają uwagi czytelników, ale widzę, że tylko uparcie bronicie swoich racji i tak czy inaczej się nie dogadamy, bo wiecie wszystko najlepiej. Chciałem sobie luźno podyskutować, jednak postawa redakcji na to nie pozwala.