Strona główna Fora Foto Sprzęt TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania? Re: TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania?

Re: TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania?

Strona główna Fora Foto Sprzęt TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania? Re: TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania?

#62165
falling_star
Member

no proszę, takim rozwojem tematu Pentax powinien być zachwycony:)

jak dla mnie przy wyborze lustrzanki ważne było odpowiedzenie sobie na pytanie, co głównie chcę fotografować i w jakich warunkach i odnoszone do tego :
– opinie i testy znalezione na portalach i forach
– opinie znajomych użytkujących różne systemy z uwzględnieniem plusów i minusów
– możliwości znalezienia szkieł w przystępnych cenach(naiwnie łudziłam się, że starczą mi podstawowe szkiełka i że apetyt nie będzie wzrastał w miarę użytkowania:-), nic bardziej błędnego :-))
– możliwość użycia starszych szkieł, jak również fakt, że w kolejnych modelach nie ma (póki co) problemu ze współpracą ze wszystkimi szkłami(+ stare manualne obiektywy – bo czasem lubię sobie pokręcić, a znawcy powiadają, ze nawet z przykręconym słoikiem zamiast obiektywu aparat by sobie poradził:-))
– ergonomia – mój obecny aparat najlepiej leżał mi w dłoni spośród wszystkich tych, które brałam pod uwagę,
– zasilanie bateriami AA(każdy przyzna, że w sytuacji awaryjnej to świetne rozwiązanie, bo o ile dostanie AA nie jest trudne, to znalezienie dedykowanego akumulatora już bywa sporym problemem, do tego czasem nie ma warunków do podłączenia ładowarki)
– obiektyw kitowy dobrej jakości(na czymś trzeba popracować nim zapadnie decyzja w jakie szkła iść dalej)
– ładne oddanie kolorów
– przykładowe zdjęcia z wybieranego aparatu znalezione w sieci
– stabilizacja
– czyszczenie matrycy
– no i cena

To tyle, jeśli chodzi o kryteria, więcej grzechów nie pamiętam :)