Strona główna Fora Foto Sprzęt TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania? Re: TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania?

Re: TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania?

Strona główna Fora Foto Sprzęt TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania? Re: TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania?

#62168
Tomasz
Member

ja właściwie zamierzałem kupić zaawansowanego kompakta, brałem pod uwagę olka sp560, panasonica fz18 i ewentualnie fz50, ale pan w sklepie przekonał mnie, żebym przemyślał zakup lustrzanki jeżeli myśle zacząć się bawić w robienie fotek, a nie używać aparatu tylko na wakacjach czy imieninach cioci. Poszperałem trochę w necie i rzeczywiście się przekonałem do zakupu lustra.
Początkowo brałem pod uwagę nikona d40, canona 400d, pentaksa k100d czyli wszystko co stało na najniższej półce w sklepie. Zdecydowałem się na nikona mimo braku silniczka, podglądu głębi ostrości. Nie ukrywam, że główną rolę grała cena, wówczas ok 1600 zł za zestaw z kitem, canon kosztował ok 2000, z pentaksa się wycofałem ze względu na małą ilość szkieł.
Z d40 jestem bardzo zadowolony, planuje pozostać przy systemie nikona, problemem jest jedynie cena szkiełek z silniczkami, ale z tego co się orientuję coraz więcej obiektywów wypuszczanych jest na rynek z swm (coraz większa oferta sigmy) a także stabilizacją więc nie przeszkadza mi brak tych elementów w korpusie, fakt, że na obiektywy które mnie interesują wydam teraz więcej niż na aparat ale to chyba zawsze działa w ten sposób:) W aparacie podoba mi się mała, dobrze leżąca w dłoni obudowa, niskie szumy na iso 800 można spokojnie focić, nawet 1600 nie jest źle, dobra rozdzielczość nawet z kitowym obiektywem (co potwierdziły testy w trakcie targów foto w Łodzi na stoisku dfv, btw. tu pozdrawiam pana Marcina, mam nadzieje, że moja zawirusowana karta z aparatu nie pozostawiła trwałych śladów w kompie:)
Ogólnie mogę z czystym sumieniem polecić d40 początkującym fotoamaorom takim jak ja:)
pozdrawiam.