Strona główna Fora Foto Sprzęt TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania? Re: TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania?

Re: TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania?

Strona główna Fora Foto Sprzęt TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania? Re: TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania?

#62172
pjotrek
Member

Moją pierwszą lustrzanką była…konica minolta 5d.Kupiłem ją w momencie gdy firma już praktycznie nie istniała dzięki czemu za nowy aparat wraz z dwoma obiektywami zapłaciłem “grosze”.Brałem pod uwagę cene i możliwości(stabilizacja matrycy,małe szumy,ergonomia,duży lcd) bo jakośc zdjęć była wtedy bardzo wyrównana.Zresztą do dziś tak jest w segmencie lustrzanek amatorskich.Troche na minus zaskoczyła mnie głośna praca lustra.

Obecnie jestem już odrobinkę mądrzejszy o doświadczenia z przeróznymi lustrzankami(30d,350d,5d – tak,tak to już chyba jest donżuanizm fotograficzny) i pstrykam… canonem 300d.Idealnie nadaje się do tego co fotografuje najczęściej czyli pejzaży.Ostatnio miałem przyjemność sprawdzić go także na GP Hiszpanii i szczerze powiedziawszy spisał się bardzo OK!Choć uczciwie musze przyznać, że wcale łatwo nie było…ale mam tę satysfakcję że każde dobre ujęcie było – nie efektem przypadku – ale połączeniem odrobiny sprytu,umiejętności i refleksu.

Gdybym dzisiaj miał polecić aparat komuś kto jeszcze nie miał do czynienia z lustrzankami pewnie wybrałbym sony a350.Daje duże możliwści kadrowania i możliwość robienia dużych odbitek dzięki 14 megapikselowej matrycy,ma odchylany ekran lcd jak w kompaktach – idealny do makro oraz pracy na statywie,stabilizacje matrycy,dużo programów tematycznych i dobrą ergonomię.Myśle, że taki cyfrak dałby dużo radochy z fotografowania i przyzwoite zdjęcia bez zbednych kombinacji i zagłebiania się w bardziej zaawansowane opcje a to jest na początku najważniejsze :)