Strona główna Fora Foto Sprzęt TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania? Re: TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania?

Re: TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania?

Strona główna Fora Foto Sprzęt TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania? Re: TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania?

#62178
Jofiel
Member
jaad75 wrote:
Jofiel wrote:
PENTAX K200 – czego ten aparat nie ma skoro ma wszystko? Ważne dla mnie: Solidna metalowa konstrukcja i pełne uszczelnienie, generalnie profesjonalne zacięcie w wykonaniu. Ale według mojej teoretycznej wiedzy, SONY A300 kładzie go na łopatki pod względem zakresu tonalnego, odwzorowywaniu kolorów, szczególnie czerwieni i zieleni. Również stabilizacja w alphach działa lepiej.

Można wiedzieć skąd czerpiesz tę “teoretyczną wiedzę?”…:)

Moja owszem teoretyczna wiedza dotycząca akurat tych kwestii opiera się na Fotokurierze 5/2008 i 1/2008 (wydanie specjalne – porównanie dslrów), dalszych internetowych źródłach oraz, rzecz jasna, testach w DFV i bynajmniej nie jest wyssana z palca :)

jaad75 wrote:
Jofiel wrote:
Ludzie krzyczą, że brakuje nowym alphom podglądu głębi ostrości, wstępnego podnoszenia lustra. Nie wiem, ale z mojego, jednak dosyć małego obycia się z lustrzankami, mogę stwierdzić, że rzadko się z tego korzysta, a tym bardziej kiedy matówka jest ciemna i nie da rady jej wymienić…

Dlatego należy kupować aparaty z dobrymi wizjerami, w których matówkę można wymienić – dobry wizjer, to jeden z ważniejszych elementów w lustrzance… BTW, wydaje mi się, że zbyt dużo naczytałeś się komentarzy pod testami na optyczne.pl…:)

I za tą matówkę i wizjer plus dla Pentaxa, i owszem być może zbyt dużo się tam ich naczytałem (i nietylko tam) ale lepiej je czytać, niż nie czytać, w sensie wiem, że badanie kwestii praktycznych “na papierze” może być niesłuszne, ale nie mam okazji zapoznać się ze wszystkimi interesującymi mnie modelami aparatów “osobiście” :)

jaad75 wrote:
Jofiel wrote:
Nie wiem, może to mało ważne ale spotkałem się z opiniami, że PENTAX jako producent de facto niszowy, nie będzie miał pieniążków na rozwój, fajne obiektywy, no po prostu ciężko mu będzie konkurować z innymi markami. A ja tak sobie myślę, że skoro współpracuje z SAMSUNGIEM (z firmą która robi “wszystko” podobnie jak SONY), to tak długo jak PENTAX będzie “użyczać siebie”, tak długo SAMSUNG będzie wykładać pieniążki na nowe technologie, szkiełka itd…

Nie wiem skąd się ludziom ubzdurało, że to Samsung daje Pentaxowi pieniądze na rozwój… Pentax jest obecnie częścią koncernu Hoya i nie jest, ani nigdy nie był bezpośrednio powiązany finansowo z Samsungiem. Z całą pewnością Hoya jest na tyle zasobną firmą by wykładać pieniądze na rozwój działu DSLR Pentaxa. BTW, Pentax to również (a może przede wszystkim) producent sprzętu medycznego i ta gałąź produkcji przynosi mu całkiem niezłe dochody…

Więc czuję się teraz oświecony :) Trochę źle to ubrałem w słowa, chodziło mi bowiem o to, że jeśli Samsung sam na własną rękę będzie robił sobie obiektywy, to będzie je można podpiąć do Pentaxa. Chyba lepiej, żeby obiektywy pod jeden bagnet robiła dodatkowo jeszcze jedna firma, oczywiście pod warunkiem, że to nie będą klony.

Ale to wszystko to już offtopic, więc chyba nie warto przeciągać ;)