Strona główna Fora Foto Sprzęt TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania? Re: TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania?

Re: TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania?

Strona główna Fora Foto Sprzęt TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania? Re: TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania?

#62190
crepy
Member

Bardzo ciekawy temat. Ile ludzi tyle doświadczeń. Moja przygoda z lustrzanką zaczęła się dokładnie dwa lata temu. Wcześniej bawiłem się kompaktami: Canonem i Olympusem, którego nota bene „szanuję” ( czytaj – używam ) do dzisiaj. W przedziale cenowym około tysięcy złotych wybrałem kilka modeli dwóch marek tj. Canona i Sony. Następnie wielogodzinne wertowanie forów internetowych w celu zdobycia opinii na nurtujący mnie wówczas problem – który system i jaki model wybrać. Im więcej czytałem tym większy dylemat miałem. Dodam, ponieważ jest to bardzo istotne że, nie miałem żadnego wsparcia wśród moich znajomych czy też rodziny. Kiedy byłem już blisko decyzji końcowej na ostatniej prostej pozostali tylko dwaj konkurencji tj. Canon EOS 450 D oraz Sony Alfa DSLR 330. Siła rażenia reklamy firmy Sony była na tyle mocna że dałem się jej uwieść. Przekonało mnie to że, Alfa dawała mi więcej o dobrą funkcję LIVE VIEW oraz uchylny wyświetlacz ( tak bardzo przydatny przy robieniu zdjęć np. w tłumie ), za mniejsze pieniądze. Dokładnie nie pamiętam ale różnica cenowa była ok. 350 PLN. W tej chwili na pytanie czy żałuję nie jestem w stanie odpowiedzieć a nawet nie próbuję ponieważ do mojej Alfy i kitowego 18-55 dokupiłem: stałkę 50 f/1,8 ; 55-200 ; Fish-eye’a ; EX 28-70 f/2,8 oraz APO 70-300 czyli jednym słowem mówiąc wdepnąłem po same uszy w system Sony. Do chwili obecnej pstryknąłem już 16 500 fotek tym sprzętem i moje wymagania nieustannie rosną. Największą chyba bolączką są szumy przy większych wartościach ISO, niestety przypadłość matrycy CCD. Może za jakiś czas inna puszka, nie wykluczone że, z półprzezroczystym lustrem?