Strona główna Fora Foto Sprzęt TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania? Re: TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania?

Re: TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania?

Strona główna Fora Foto Sprzęt TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania? Re: TANIA LUSTRZANKA: czym się kierowaliście podczas wybierania?

#62197
ac
Member
Tomasz_Kulas wrote:
Witajcie,

Na łamach Digital Foto Video będziemy przygotowywać artykuł, który ma na celu pomóc w wyborze kupna pierwszej lustrzanki, z założenia kosztującej nie więcej niż 2000 zł (ew. nie więcej niż 2500 zł).
Moja prośba do wszystkich forumowiczów jest następująca: jeśli fotografujecie tego typu aparatem, podzielcie się z nami, czym kierowaliście się w momencie, gdy go kupowaliście. Co sprawiło, że wybraliście właśnie ten, a nie inny model (lub system)? Czy były to jakieś konkretne parametry lub wyjątkowe możliwości (jakie???), czy też zadecydowały inne czynniki (jakie?)?

Uprzedzam lojalnie, że najciekawsze wypowiedzi mogą zostać wykorzystane w artykule ;-)))

Z góry dzięki za pomoc i włączenie się do współtworzenia tego artykułu!

Tomek

Po pierwsze, czy i dlaczego zawsze musi być to nowa lustrzanką ???
;)

Po drugie dlaczego dyskryminujemy BEZLUSTERKOWCE ? Nowe i używane ?
;)

IMO – określenie “moja pierwsza lustrzanka” mocno się zdezaktualizowało w momencie otrzymywania takowych przez młodych “komunistów” w zastępstwie zegarka, lub roweru…. Czyli głównymi czynnikami wyboru były (i są) z pewnością promocyjna cena i dwa obiektywy kitowe w zestawie :)

Obawiam się (być może słusznie :) że jednak znikomy procent osób kupujących tanią lustrzankę kierowało się systemową dostępnością szkieł.