Strona główna Fora Foto Sprzęt Wada małych kompaktów? Re: Wada małych kompaktów?

Re: Wada małych kompaktów?

Strona główna Fora Foto Sprzęt Wada małych kompaktów? Re: Wada małych kompaktów?

#58767
jandrzej49
Member

Zainspirowała mnie obudowa do aparatu, mająca wbudowany dyfuzor lampy błyskowej, zapewne skuteczniejszy od proponowanej przez jaad75 kalki technicznej.
http://www.fotografiapodwodna.pl/zakupy/obudowy_do_kompaktow.html
Obudowa podwodna do aparatu Nikon P1 i P2. Aparaty te są pierwszymi wyprodukowanymi aparatami, które posiadają wbudowaną komunikacje WiFi. Obudowa posiada wbudowany dyfuzor lampy błyskowej. Wytrzymałość do 40 metrów.
Czy ktoś spotkał w necie ofertę sprzedaży samych dyfuzorów do lamp błyskowych kompaktów? Taka cienka, estetycznie wykonana, tania, samoprzylepna płytka dyfuzora, z możliwością przycięcia do wymaganej wielkości, byłaby lekarstwem na kółeczka w nocnych zdjęciach z błyskiem i zapewne zmniejszałaby efekt czerwonych oczu. Sprytny dyfuzorek, przy pewnym spadku zasięgu błysku, poprawiałby oświetlenie powierzchni refleksyjnych i oświetlenie scen z fotografowanych z najkrótszą ogniskową. Poszukam czegoś takiego na aukcjach, chyba już ktoś wpadł na taki pomysł, skoro montują dyfuzorki w obudowach kompaktów. Myślę, że taka płytka powinna znajdować się na wyposażeniu każdego małego kompaktu, mającego lampę błyskową blisko obiektywu, a w zasadzie to przyda sie do każdego aparatu z wbudowanym fleszem. Taki dyfuzor