Strona główna Fora Foto Sprzęt Zamienniki akumulatorów Re: Zamienniki akumulatorów

Re: Zamienniki akumulatorów

Strona główna Fora Foto Sprzęt Zamienniki akumulatorów Re: Zamienniki akumulatorów

#66729
autofocus
Member
azaki wrote:
Mystik wrote:
hmm ostatnio byłem w media M :) i tam nie znalazłem nic ponizej 89 zł :(

Sklep “nie dla idiotów” jest pod względem zamienników baterii strasznie złodziejski…zamiennik enel3e do D300 mieli 100 zł droższy od oryginału Nikona! Parametry bateri takie same!
Zastanawiam sie dla kogo jest ten produkt?

Klasyka. Wiesz jak się buduje wrażenie “taniości sprzętu”? Wystawiasz aparat, który wszędzie kosztuje 1750 zł za 1699. Jest najtaniej to kupuję. No to jeszcze torbę. No to jeszcze bateryjkę, no to może jeszcze ze dwie karty pamięci. Wychodzisz zapłaciwszy 2,5 tys. z poczuciem, że kupiłeś tanio. A mało kto wie, że w branży zarabia się właśnie na dodatkach. Kiedyś jeden z dystrybutorów toreb foto zaprosił mnie na szkolenie. Kretyn zaprosił dziennikarza na szkolenie dla sprzedawców, co dla mnie było wielce pouczające. Szef wielce szacownej firmy sprzedającej torby foto (jedna z lepszych marek) mówił tak:
Marża na aparatach jest zbójecka – jak weźmiesz 5% to i tak się cieszysz. Marża na kartach jest ucziwa – można pozwolić sobie na 20-40%. A na torby? Na torby jest piękna! 50-100%! Marża na torby wynosi często 100%. Z bateriami w MM pewnie jest podobnie…
To jest sklep nie dla idiotów – trzeba wiedzieć kiedy zaczynają robić z klienta idiotę :-))
Wczoraj kupiłem nagrywarkę DVD. Byłem przyciśnięty do muru, musiałem kupić szybko, MM był blisko. Model:
http://www.skapiec.pl/site/cat/3/comp/344443
kupiłem za 136 zł. Najtańszy powyższy sklep sprzedaje po 72 zł i jeszcze na tym zarabia. MM nie tylko jest w stanie wynegocjować cenę hurtową niższą od tych 72 zł ale na pewno wynegocjował – to za duży gracz, wszyscy dystrybutorzy skaczą z radości, bo MM bierze od razu kontener. Nie płacą więcej niż 60 zł za sztukę :-)) To ile wynosi marża?

W MM warto kupić aparat i mieć żelazne postanowienie, że resztę dokupisz w necie :-))