Strona główna Fora Foto Obróbka i archiwizacja zdjęć zmiana formatu zdjecia Re: zmiana formatu zdjecia

Re: zmiana formatu zdjecia

Strona główna Fora Foto Obróbka i archiwizacja zdjęć zmiana formatu zdjecia Re: zmiana formatu zdjecia

#62513
Piotr Dębek
Keymaster
pgorka wrote:
Sentencjusz nic nie pisze o galerii. A może chce wysłać cioci zdjęcia przez modem, albo wrzucić je do ramki cyfrowej, albo jako tapetę do komórki, albo …

Tym bardziej JPEG2000 będzie bezużyteczny. Ramki cyfrowe nie obsługują JPEG-a 2000, bardzo wątpię, żeby jakieś komórki go obsługiwały. Lepsze algorytmy kompresji w tym formacie wymagają większej mocy obliczeniowej, co jest jednym z powodów jego znikomej popularności. Ten brak popularności dyskwalifikuje ten format jako “opakowanie” na prezent dla cioci – trzeba by najpierw osobiście pojechać do cioci i jej komputer skonfigurować, żeby ciocia te zdjęcia mogła zobaczyć.

Quote:
A to już problem oprogramowania na serwerze galerii. Jeśli skrypty są zrobione z głową to nic nie stoi na przeszkodzie by galeria przyjmowała pliki w dowolnym istniejącym na świecie formacie i konwertowała je do JPGa dla wygody przeglądarek.

To jest komplikowanie rzeczy prostych. Nie po to ludzie starannie przygotowują zdjęcia do galerii, żeby później jakiś algorytm-automat im je poprzerabiał. Sensu tej operacji zresztą nie widzę, skoro w końcu w galerii i tak wisiałyby JPEG-i, a jedynie ładowałoby się JPEG-i 2000.