Strona główna Fora Foto Sprzęt 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX NIKKOR

16-85mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX NIKKOR

Sprzęt

Member

Interesuje mnie wasze zdanie na temat tego szkiełka. Co prawda czytałem testy m.in na łamach dfv ale najbardziej byłbym zainteresowany opinią szczęśliwego posiadacza. Pozdrawiam.

Member
inferno83 wrote:
Interesuje mnie wasze zdanie na temat tego szkiełka. Co prawda czytałem testy m.in na łamach dfv ale najbardziej byłbym zainteresowany opinią szczęśliwego posiadacza. Pozdrawiam.

Jeden z moich znajomych po recenzji w DFV stał się szczęśliwym posiadaczem i nadal się ze mną przyjaźni. To chyba dobrze świadczy o naszych recenzjach…

Member

Na photozone też jest zachwalane te szkiełko : http://www.photozone.de/nikon–nikkor-aps-c-lens-tests/377-nikkor_1685_3556vr?start=1

Do poziomu dystorsji podeszli chyba tylko zbyt optymistycznie ;-) Ogólnie nikon wypuścił odpowiednik 17-85 is w systemie canona ale ten nikkor jest jednak sporo lepszy, nie tylko optycznie – np. zakres ogniskowych jest o wiele ciekawszy…Jak cena zejdzie jeszcze dwie stówki w dół to myśle, że zdecydowanie warto wymienić kita na tę perełkę :)

Member
pjotrek wrote:
Na photozone też jest zachwalane te szkiełko : http://www.photozone.de/nikon–nikkor-aps-c-lens-tests/377-nikkor_1685_3556vr?start=1

Do poziomu dystorsji podeszli chyba tylko zbyt optymistycznie ;-) Ogólnie nikon wypuścił odpowiednik 17-85 is w systemie canona ale ten nikkor jest jednak sporo lepszy, nie tylko optycznie – np. zakres ogniskowych jest o wiele ciekawszy…Jak cena zejdzie jeszcze dwie stówki w dół to myśle, że zdecydowanie warto wymienić kita na tę perełkę :)

Co do wymiany kita nie ma dwóch zdań. Choć cena zdecydowanie nie kitowa :-)) Za te pieniądze można cały aparat kupić…

Member

Jasne ale nie po to się kupuje lustro żeby oszczędzać na szkłach które o wiele wolniej traca na wartości niż body prawda? :> ;-)

Member

pryzmierzam sie do zakupy wlasnie tego szkla w japonii ok 1500 zł zastanawiam sie jeszcze na nad 24 -105 ale 16-85 ma dx czyli system kyory przy zmianie body bedzie sie dobrze sprawdzal w modelach wyzej tj d 3 d 300 d 700 warto pomyslec na przuszlosc wiec

Member

Akurat test na optyczne.pl jest dużo bardziej sceptyczny od tego w DFV, więc nie wiem czy nie zniechęca do zakupu;-)

Patrząc jedynie na testy można się nieźle zdezorientować: Np. w teście DFV kitowy obiektyw Olympusa E-420 odznaczył się dość dużym winietowaniem. Z testu z innego źródła wynikało, że nie winietuje on w ogóle. A o mały włos, a byłby to jeden z powodów wybrania przeze mnie tego aparatu. Chyba bardziej jednak wierzę DFV (i to im zawdzięczam romans z D60, choć zawsze mawiałem „Canon lub Nikon – nigdy!”;-)).

Pewniki są dwa: 1) Warto móc przejrzeć zdjęcia testowe (tym lepiej jeśli są one w wersji elektronicznej i mamy względną lub całkowitą pewność że nie były zbyt „upiększane”). 2) Na pewno ceny w Polsce są nadmiernie zawyżone w porównaniu do ich odpowiedników w funtach, jenach czy dolarach, więc może czasem rzeczywiście narazić się na ewentualne problemy z gwarancją, zaś kupić to samo a dużo taniej.

Jedna rzecz, która mnie NIE przekonuje co do 16-85 VR: „Made in Thailand”. A słyszałem, że obiektywy dla szczególnie liczących się (czytaj: więcej płacących) klientów Nikkor wykonuje w Japonii… ;-( Może na rynek amerykański :-(

Member
Jacek_Z wrote:
Jedna rzecz, która mnie NIE przekonuje co do 16-85 VR: „Made in Thailand”. A słyszałem, że obiektywy dla szczególnie liczących się (czytaj: więcej płacących) klientów Nikkor wykonuje w Japonii… ;-( Może na rynek amerykański :-(

Na „made in thailand” nie masz co patrzeć moim zdaniem, bo nikon jak i inne firmy produkują gdzie taniej i z tego co mi wiadomo większość sprzętu nikon robi właśnie in Thailand (znajomi którzy sprowadzali nikony z usa też mają thailand więc…)

Może jak ktoś ma Japan to niech się pchwali…

Member

a to właśnie jest ciekawe, aparat mam made in japan, pasek china, a dekle thailand… lampe mam z japan ;P

Member

zakupilem wkit d 40 w Japoniii faktycznie aparat byl made in japan natomoast 2 szkla ktore dostalem 18 -55 55-200 made in thailand nie wazne gdzie jest robione tylko z jakich materialow , jezeli to wychodzi pod szyldem Nikona wiec odpowiada za caly proces technologiczny jakosc materilay itp …made in usa widzialem tylko fajki luke strike i baterie duracell a made in japan lokalne pierdoly w 100 jenowkach odpowiednich naszych ”wszystko za 5 zł”:))

Member
inferno83 wrote:
Jacek_Z wrote:

Na „made in thailand” nie masz co patrzeć moim zdaniem, bo nikon jak i inne firmy produkują gdzie taniej i z tego co mi wiadomo większość sprzętu nikon robi właśnie in Thailand (znajomi którzy sprowadzali nikony z usa też mają thailand więc…)

Może jak ktoś ma Japan to niech się pchwali…

Przepraszam, już nie pamiętam gdzie znalazłem tamtą informację. Ciekawostką natomiast może być fakt, że podobno do kitowego 18-55 VR w Japonii otrzymuje się osłonę tulipanową HB-45 i etui w zestawie, natomiast w USA już nie (źródło: http://www.kenrockwell.com/nikon/18-55mm-vr.htm)… W Polsce też nie dostałem – nie wiem jak byłoby przy zakupie oddzielnie korpusu D60, a oddzielnie samego obiektywu.

Viewing 11 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.