Strona główna Fora Foto Inne 26.03 Wykład Wojciecha Wieteski w ramach TIFF / WROCŁAW

26.03 Wykład Wojciecha Wieteski w ramach TIFF / WROCŁAW

Inne

Member

Zapraszam na wykład Wojciecha Wieteski[, który rozpocznie cykl spotkań autorskich z fotografami z Polski i Niemiec w ramach TIFF – Trochę Innego Festiwalu Fotografii.

kiedy: 26.03.11, godz. 18.00
gdzie: Dom im. Edyty Stein / ul. Nowowiejska 38, WROCŁAW

wstęp WOLNY!

kilka inf o evencie:
TIFF – Trochę inny Festiwal Fotografii powstał z myślą o dynamicznym rozwoju kultury wrocławskiej, w obszarze której wciąż bardzo mało miejsca poświęca się fotografii. Stawiamy sobie za cel wypełnienie tej luki.

W ramach projektu TIFF proponujemy cykl ośmiu spotkań z uznanymi fotografami z Polski i Niemiec, którzy nie tylko zaprezentują swoje prace, ale m.in. podczas spotkań i wykładów podzielą się swoimi zawodowymi i artystycznymi doświadczeniami w dziedzinie fotografii. Zaproszeni przez nas artyści – fotograficy są czołowymi przedstawicielami swojej dziedziny, a spotkanie z nimi to znakomita okazja, by spojrzeć na sztukę fotografii z dwóch perspektyw – polskiej i niemieckiej.

Jednym z głównych założeń TIFF jest stworzenie odbiorcom możliwości obcowania ze sztuką na najwyższym poziomie. Żyjemy w czasach, gdzie za artystę może uważać się każdy, a jakakolwiek działalność twórcza pretenduje do miana sztuki. W natłoku propozycji i informacji łatwo stracić z oczu prawdziwe autorytety, dlatego dążymy do tego, by podczas TIFF prezentować sztukę, która wyznacza kierunki, kształtuje gusta i zwiększa świadomość dotyczącą fotografii i jej odbioru. Spotkania będę miały nie tylko wymiar artystyczny, ale i edukacyjny – posłużą zdobywaniu wiedzy i wymianie doświadczeń.

PROGRAM (pierwsza część)

26.03.2011, godzina 18:00, WOJCIECH WIETESKA (autorski pokaz slajdów)

28.04.2011, godzina 18:00, GöTZ DIERGARTEN, (wernisaż wystawy “METROpolis” oraz autorski pokaz slajdów)

20.05.2011, godzina 18:00, GRZEGORZ PRZYBOREK (wernisaż wystawy oraz autorski pokaz slajdów)

17.06.2011, godzina 18:00, ANDREAS LANG (autorski pokaz slajdów)

ZAPRASZAMY!
Fundacja Blik @ Stowarzyszenie im. Edyty Stein

http://www.fundacjablik.pl
http://www.edytastein.org.pl

Viewing 0 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.