Strona główna Fora Foto Sprzęt 70-200 2.8 IS II – koszty serwisu ??

70-200 2.8 IS II – koszty serwisu ??

Sprzęt

Member

Witam posiadam wyżej wymieniony obiektyw i mam z nim problem, a dokładnie z AF, obiektyw na początku pracy nie łapie wo gule ostrości trwa to ok. 1 min a później chodzi jak należy, można powiedzieć że jest ” ospały”
Pytanie czy orientujecie się ile może serwis kosztować ?

Member
kimi1899 wrote:
Witam posiadam wyżej wymieniony obiektyw i mam z nim problem, a dokładnie z AF, obiektyw na początku pracy nie łapie wo gule ostrości trwa to ok. 1 min a później chodzi jak należy, można powiedzieć że jest ” ospały”

A przypadkiem nie jest to wina stabilizacji ? (czasem pada z tego co czytałem). Spróbuj z wyłączoną i włączoną. Ale najpierw wyczyść dokładnie tylne styki w obiektywie oraz te w korpusie.

Member
ac wrote:
kimi1899 wrote:

A przypadkiem nie jest to wina stabilizacji ? (czasem pada z tego co czytałem). Spróbuj z wyłączoną i włączoną. Ale najpierw wyczyść dokładnie tylne styki w obiektywie oraz te w korpusie.

Raczej nie, z włączaną stabilizacją i wyłączoną chodzi tak samo, styki również są czyste.. chociaż trudno mi tak twierdzić ponieważ nie zawsze się tak dzieje jak pisałem na początku.

Viewing 2 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.