Strona główna Fora Foto Sprzęt 70-200 tamron canon sigma

70-200 tamron canon sigma

Sprzęt

Member

Sigma 70-200mm f/2.8 EX DG Makro HSM II
Tamron SP AF 70-200 f/2.8 Di LD (IF) Macro
Canon EF 70-200 f/4.0 L IS USM
Canon EF 70-200 f/2.8 L USM

2.8 is usm troche za drogie :P

ktory z tych obiektywów najbardziej opłaca sie kupic? jak one sie sprawują? czy lepiej jest wydac wiecej i kupic canona czy sigma albo tamron spokojnie mogą konkurowac z obiektywami canona?

Member

Hm, Mystik, chyba dobrze wiesz, że C 70-200 2.8 wymiata wszystkie nad nim…to jasne i oczywiste!
Inna klasa i inna kasa!
Miałem podpietą pod Nikona Sigme ale w wersji I ale z tego co słyszałem między I a II niewielka różnica! Nie bawiłem się nim długo, powiem tak na 70 rewelka w ostrości, do 150mm może być, a i brzegi znośne, 200 brzegi niezbyt, ale środek ostry! Mam na myśli cały czas f/2.8! Nie porównuje, bo innych nie miałem okazji uzywać!

Keymaster

A Twoje modelki szybko uciekają? :) Bo pod względem szybkości ostrzenia mocno z tyłu jest Tamron, który jako jedyny nie ma napędu ultradźwiękowego. Jeśli krótki czas naświetlania jest krytyczny, to odpada f/4L. Mając do wyboru Canona 2.8 i Sigmę brałbym Canona.
Ja bym z tego bez zastanawiania się brał f/4L ze względu na ostrość, wagę, rozmiar i najnowszą generację stabilizacji.

Member

albo zrezygnowac z puszki 5d i kupic :) 70-200 2.8 is usm ;)

Member

Byłem wczoraj w sklepie Foto i jest tam możliwość testowania Sigmy.
Teoretycznie…
Cena za pożyczenie na co najmniej 3 dni to zastaw 66% wartości obiektywu + coś dla sklepu (w przypadku tego 70-200mm f/2.8 było to około 200zł). Wychodziło niewiele taniej niż kupno.
Nic tylko brać :-p

Keymaster

No tak, ale zastaw jest zwracany, gdy oddasz obiektyw. Co więcej, jeśli zdecydujesz się kupić obiektyw, od ceny zakupu odliczana jest opłata za wypożyczenie, którą już uiściłeś. Czyli możesz przed kupnem spokojnie i starannie sprawdzić, czy ten obiektyw Ci pasuje. Jak Ci się spodoba, to kupujesz dokładnie ten egzemplarz obiektywu, więc znikają Ci problemy z gorszymi i lepszymi egzemplarzami.
Z drugiej strony, jak jedziesz w jakieś ciekawe miejsce, ale nie masz potrzebnego sprzętu, albo masz pomysł na sesję z użyciem nietypowego obiektywu, to możesz go wypożyczyć. 900 zł za wypożyczenie Sigmy 300-800 to nie jest mało, ale z drugiej strony – to jest ułamek ceny zakupu. Bigma 50-500 to już 200 zł, fajne makro – 150 zł, rybie oko – 100-150 zł (choć w ofercie widzę tylko modele pełnoklatkowe). Ja bym sobie życzył, żeby inni producenci też otworzyli coś na kształt Sigma Pro Centrum.

Member
Mystik wrote:
albo zrezygnowac z puszki 5d i kupic :) 70-200 2.8 is usm ;)

Z 5d te obiektywy to zupełnie co innego niż na cropie, i głębia i kąt widzenia = wiadomo. Mogę powiedzieć z małego doświadczenia (parę pstryków), że Canon to rewelacja, jeżeli ma się tyle pieniędzy na 2.8 to nawet się nie ma nad czym zastanawiać – ustawia ostrość od razu, cichutko. Dla mnie minus to właśnie ta jego cena oraz to ze tak rzuca się w oczy, myślę że nie do amatorskiej przygody ze zdjęciami dla kogoś kto nie dysponuje zbyt dużym budżetem. Co do Tamrona – co tu dużo mówić, ostrość naprawdę super, ale autofocus załamujący… Kilka razy sytuacja typu szukanie w tą i z powrotem kilka razy, niestety… na dłuższą metę wydaje się to bardzo frustrujące. Ale plus taki, że nowy koło dwóch tysięcy, a używany nawet za 1600 widziałem, więc jest nad czym myśleć. Sigmy nie znam.
Pozdrawiam

Member

NIe wiem jak pozostałe ale canon 70-200 2.8L to rewelacyjny obiektyw, na pierwszy rzut oka widać klasę (jeśli chodzi o zdjęcia i nie tylko). 70-200 4.0L może okazać się za ciemny w zestawie z cropem (chyba że z IS).

Member

to mam takie pytanie… lepiej kupic 2.8 bez is czy 4.0 z is?

Keymaster

Są trzy szkoły: jasna, lekka i ciężka :) 2.8 to szkoła jasna, 4is to lekka, a ciężka to zestaw stałek. Przy obiektach ruchomych 2.8 da Ci 2 razy krótszy czas, przy nieruchomych 4IS da Ci co najmniej 2 EV stabilności więcej niż 2.8. A teraz sam sobie oceń, jakie sytuacje Ci się częściej trafiają. I jeszcze sprawdź wagę obu obiektywów :)

Member

wage sprawdzałem… nawet te 0.5 kg nie jest problemem :)
chyba jednak 2.8 ale jeszcze bede sie zastanawial… :/ eh… za duzo tych obiektywów :P nie wiec co wybrac :P

Member

http://foto-net.pl w sopocie można przetestować wszystko co mają a mają sporo. trochę to jednak kosztuje…

Viewing 11 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.