Strona główna Fora Foto Sprzęt 70-300 Canon czy Tamron?

70-300 Canon czy Tamron?

Sprzęt

Member

Witam. Minęło już trochę czasu od wprowadzenia obiektywu Tamron 70-300 VC. Obecnie zastanawiam się nad zakupem tego zakresu ogniskowych i zastanawiam się nad oczywistym konkurentem produkcji Canona (70-300 IS) W związku z tym mam pytanie. Czy ktoś posiadał obydwa obiektywy i mógłby porównać. Od razu piszę, że oczywiście wiem że Canon 70-200 f/4 L i oczywiście ślinię się na myśl o tym jak należy. Znam nowy obiektyw 70-300 z serii L rozważałem nawet wstawienie żony do komisu celem nabycia tego obiektywu i za resztę dokonania podróży życia, ale na razie Canon 70-300IS to góra moich możliwości finansowych. ciekaw jestem jak z otworem przesłony w poszczególnych zakresach zoomu. czytałem tez na innym forum, że Canon góruje poniżej zakresu 200mm. Czyją stabilizację określacie jako lepsza itd. Krótko mówiąc czy warto dołożyć te 600-800 zł i kupić Canona, czy też lepiej zrobię przeznaczając różnicę na inne drobiazgi foto. Fotografuję amatorsko EOS-em 400D ( jeśli ktoś jeszcze pamięta co to takiego)

Member

Cześć. Właśnie zamieniłem C70-300is na Tamiego, którego intensywnie testuję od 4 tyg. Mogę powiedzieć, że Canon jest dużo słabszy i to pod względem optycznym (bądź co bądź to dość stara konstrukcja) ponadto wolniejszy AF dość często się mylił, wyraźnie gorsza stabilizacja, kręci mordką no i jest gorzej wykonany. Największą zaletą T70-300vc jest genialna stabilizacja, dość szybki i cichy AF no i daje ładny obraz a ponadto jest porządnie wykonany. Jednakże powyżej ogniskowej 200 już nie jest tak różowo, ciężko złapać przyzwoitą ostrość, przy 200mm ma światło 5. Z drugiej strony jest coś powyżej 200mm w porównaniu do L-ki 70-200IS, którą znam doskonale dzięki uprzejmości bardziej sytuowanego kolegi. L-ka ustępuje Tamronowi jedynie pod względem wydajności stabilizacji, bije pod względem wykonania a tak poza tym oba dają porównywalny obraz. Jednakże troszkę wyższa jakość zdjęć no i stałe światło nie rekompensuje mi amatorowi tak dużej ceny czyli pow. 4 tys. L-ki bez IS w ogóle bym nie brał pod uwagę mając vc Tamrona. Konkludując Canona 70-300is nigdy bym nie kupił mając wybór między nim a Tamronem zwłaszcza, że nowy kosztuje 5 stów więcej a jest gorszy pod każdym względem. Tamron do 200mm jest bardzo prównywalny do Canona 70-200L IS zwłaszcza jeżeli ktoś jak ja posiada amatorską puszkę. Pzdr.

Member

Dzięki za informację. Czyli nie ma się co bać tego Tamrona. Pzdr

Member
SHARK wrote:
Mikroszpon wrote:
rozważałem nawet wstawienie żony do komisu celem nabycia tego obiektywu

Z tym, to byłabym ostrożna na twoim miejscu. Jak ci żona “pójdzie na pniu”, to już jej z tego komisu nie wykupisz, a nowy nabywca może nie chcieć “odsprzedać”. Pokaże ci gest Kozakiewicza i co mu zrobisz?

Hmm, a może właśnie o to mu chodzi.:)

Member
Mikroszpon wrote:
Witam. Minęło już trochę czasu od wprowadzenia obiektywu Tamron 70-300 VC. Obecnie zastanawiam się nad zakupem tego zakresu ogniskowych i zastanawiam się nad oczywistym konkurentem produkcji Canona (70-300 IS) W związku z tym mam pytanie. Czy ktoś posiadał obydwa obiektywy i mógłby porównać. Od razu piszę, że oczywiście wiem że Canon 70-200 f/4 L i oczywiście ślinię się na myśl o tym jak należy. Znam nowy obiektyw 70-300 z serii L rozważałem nawet wstawienie żony do komisu celem nabycia tego obiektywu i za resztę dokonania podróży życia, ale na razie Canon 70-300IS to góra moich możliwości finansowych. ciekaw jestem jak z otworem przesłony w poszczególnych zakresach zoomu. czytałem tez na innym forum, że Canon góruje poniżej zakresu 200mm. Czyją stabilizację określacie jako lepsza itd. Krótko mówiąc czy warto dołożyć te 600-800 zł i kupić Canona, czy też lepiej zrobię przeznaczając różnicę na inne drobiazgi foto. Fotografuję amatorsko EOS-em 400D ( jeśli ktoś jeszcze pamięta co to takiego)

Ja zawsze lubie- przed dokonaniem wyboru- pooglądać zdjęcia z konkretnych obiektywów (aparatów) .
Zobacz tu: http://www.pixel-peeper.com/lenses/?lens=9&perpage=30&focal_min=none&focal_max=none&aperture_min=none&aperture_max=none&res=1

Member
SHARK wrote:
Mikroszpon wrote:
rozważałem nawet wstawienie żony do komisu celem nabycia tego obiektywu

Z tym, to byłabym ostrożna na twoim miejscu. Jak ci żona “pójdzie na pniu”, to już jej z tego komisu nie wykupisz, a nowy nabywca może nie chcieć “odsprzedać”. Pokaże ci gest Kozakiewicza i co mu zrobisz?

Ano właśnie… i gdzie ja potem znajdę taką drugą. Dla tego też nie zdecydowałem się na żadną eLkę. Żona zostaje i tyle. ELka musi poczekać. (żona to nie Elka, trudno też ją podpiąć do Canona. – niestety). Ale skoro już mam wydać niemałą dla mnie kasę, to chcę dowiedzieć się co myślą inni. Miło mi że ktoś potwierdza moje wątpliwości co do wstawiania żony do komisu. Cieszę się też, że są zadowoleni nabywcy tańszego ale i nowszego Tamrona. wszystkim bardzo dziękuję.

Member
jacs wrote:
Mikroszpon wrote:

Ja zawsze lubie- przed dokonaniem wyboru- pooglądać zdjęcia z konkretnych obiektywów (aparatów) .
Zobacz tu: http://www.pixel-peeper.com/lenses/?lens=9&perpage=30&focal_min=none&focal_max=none&aperture_min=none&aperture_max=none&res=1

Dzięki. Bardzo fajna stronka.

Member

Popatrz jeszcze tutaj.

Fakt, że na pełnej klatce, ale pogląd daje co do obrazowania nawet na APS-C.

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.