Strona główna Fora Foto Oprogramowanie adobe lightroom – kasowanie duplikatów

adobe lightroom – kasowanie duplikatów

Oprogramowanie

Member

witam serdecznie.
Jestem nowym użytkownikiem tego forum, ale mam nadzieję iż się tu zadomowię na stałe. Od pewnego czasu używam lightrooma i jestem nim zachwycony. Jednak nie ze wszystkim sobie radzę i jednym takim problemem jest to iż przez przypadek zdublowałem sobie zdjęcia i w bibliotece kilku tysięcy usuwanie ich ręczne jest…… . tak więc szukam takiej opcji aby skasował mi wszystkie duplikaty, ale znaleźć nie mogę. Czy ktoś może pomóc? Będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

Jarek z Jarosławca

Member

Ja posiadam fajny mały programik który odnajduje duplikaty nawet jeśli sa przeskalowane na inne rozdzielczości. podpina sie to to pod total commandera i jeszcze pod jede file manager, bardzo wygodne i uzyteczne. jak cos to moge wysłac na meila, albo wrzucic na jakiś serwerek
PS programik jesr darmowy

Member

Wielkie dzięki za szybkie odpowiedzi co do sposobu duplikowania, to zdarzyło mi się to dwa razy. raz przy importowaniu z nikona a drugi raz to nawet sam nie wiem jak sie to stało. A jeśli są to tylko wirtualne kopie to jak się ich pozbyć?? Co do programu pod total commandera, to ja pracuję na macu od jakichś kilku miesięcy, więc odpada.

Member

obawiam sie jednak, ze to nie są wirtualne kopie ponieważ gdy kliknę na tą ikonkę mając otwarty jakiś mały folder gdzie zdjęcia są ewidentnie zduplikowane to wszystkie mi znikają i jast napis ” no photos match the filter” Natomiast gdy otworze wszystkie foty klikając po lewo na all photographs, to mam wrażenie, że sie nic nie zmienia.
Nie jestem jeszcze pewien które to okno grid, ale podejrzewam, że to jest to główne.

Member

jeszcze raz wielkie dzięki za chęć pomocy ( świat jest mały i może kiedyś uda mi się piwem odwdzięczyć ) Na dysku sprawdziłem i duplikatów nie ma, więc podejrzewam tylko, że on te duplikaty trzyma w swojej bibliotece. Nie wiem jak bardzo to obciąża dysk) I tak sporo mi się w głowie rozjaśniło i jakoś to sobie już uporządkuję. Dużo nauki jeszcze przede mną, ale o to chodzi o to chodzi. Jeszcze raz podziękowania i szacuneczek.

Member

Ukazala się szybka przeglądarka zdjęć w Lightroomie – LRViewer…może się przyda do szybkiej edycji jak również do usuwania.
http://www.fotografuj.pl/News/LRViewer_dla_Windows/id/1439

Dla początkujących dodatkowo przydatne instrukcje obsługi jak dotychczas IV lekcje
http://www.fotografuj.pl/Dzial/Narzedzia_do_edycji

Viewing 5 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.