Strona główna Fora Video Montaż i postprodukcja adobe Premiere – znaczniki

adobe Premiere – znaczniki

Montaż i postprodukcja

Member

Witam,
wiem, że moje pytanie jest trochę nietypowe, gdyż na codzień nie zajmuję się obróbką video. otóż mam taki projekt w którym muszę na podstawie klipu video podzielić proces produkcji na poszczególne elementy (czynności) i pomierzyć ich dokładne czasy.
mam specjalistyczny program do chronometrażu (pomiaru czasów elementów cyklu roboczego) potrzeba mi tylko programu i techniki do sprawnego poradzenia sobie z klipem video.
problem jest taki, że czynności zmieniają się szybko, więc pomyślałem, że mógłbym najpierw obejrzeć klip i ponanosić jakieś znaczniki, kiedy dana czynność się zaczyna i kończy (zaczyna następna), a potem tylko obejrzeć i ponanosić odczyty na urządzenie do chronometrażu. najlepiej gdybym mógł dodać je do warstwy filmu żeby było je widać.
czy ktoś może mi pomóc jak to zrobić w Adobe Premiere? ewentualnie jeśli jest jakiś inny (prostszy) program, który mógłby mi pomóc będę niezmiernie wdzięczny za info.
pozdrawiam

Member

Nie jestem pewna, czy o to Ci chodzi, ale w Premiere Elements (prostszy, tańszy…) gdy włożysz klip na linię czasu (Timeline) to nad paskiem oznaczającym film jest takie małe menu. Z prawej strony tego menu jest niebieski znacznik-chorągiewka. Przewijasz sobie film, a gdy znajdziesz właściwy moment, klikasz ten znacznik, wybierasz Timeline Marker | Set Timeline Marker | Next available numbered. Znacznik pojawi się na ścieżce. Jak ich już będziesz mieć dużo, to z tego samego miejsca wybierasz Go to Timeline Marker | Numbered i dostajesz listę wszystkich znaczników z czasami co do setnej sekundy.

Viewing 1 reply thread
  • You must be logged in to reply to this topic.