Strona główna Fora Foto Obróbka i archiwizacja zdjęć agfa fotolook pomoc dla laika

agfa fotolook pomoc dla laika

Obróbka i archiwizacja zdjęć

Member

Witam Państwa. Stałem się posiadaczem skanera agfa duoscan t 2500. Oczywiście bez instrukcji i oprogramowania.:) Po zebraniu wszystkiego w całość i uruchomieniu poprzez program agfa fotolook zaczęły się schody. Niestety jako laik nie potrafię po zeskanowaniu w trybie Preview pozbyć się ciemno pomarańczowej maski. Jak ściągam ja z wybranej klatki myszką to obraz jest w kolorze ale w bardzo kiepskiej jakości a i tak do komp ląduje scan z maską. Może ktoś ma z Państwa instrukcje do tego programu rodzimym języku albo dosw z tym programem. Dziękuję za każda poradę. Jarek.

Member

z tego co wiem[doświadczenia z innymi skanerami] tryb “preview” jest tylko po to aby zobaczyć jak ułożyliśmy materiał na skanerze- skaner robi szybki skan w niskiej jakości
właściwe skanowanie trwa o wiele dłużej
być może zapisujesz te prewki właśnie ?

co do maski- nie bardzo rozumiem, jedyne co mi przychodzi na myśl to, to ze ta “maska” jest zaznaczonym obszarem do skanowania właściwego , coś jak przycinanie/crop . żeby skaner nie generował w pliku pustego niepotrzebnego pola

Member

Tak masz rację. Właśnie włożyłem dyskietkę która znalazłem miedzy ramkami i preview robi mi piękny duzy kolorowy ostry podgląd. Ale dalej do komp skanuje nie to co chce he he. No cóż skaner dostałem od kolegi który sobie z nim nie poradził może ja temu podołam. Wiem, że kto się na tym zna mój problem jest śmiesznyale dla mnie to nie lada wyzwanie. No i szkoda to tak zostawić.:)

Member

poszukaj w opcjach, ustaw rozdzielczość skanu na max i powinien też gdzieś tam być przycisk do właściwego skanowania
trudno pomoc nie widząc, ale myslę ze juz wiesz czego szukać :)

Member

Tak. Skanuję na podglądzie i jest w kolorze a do komp potem już idzie z tą ciemną maską. Znalazłem program który ma to niby ściągnąć. Ten mój też to napewno potrafi ale ja nie potrafię eh i całe życie się człowiek uczy.

Member

Jeśli Cię usatysfakcjonuje, to znalazłem coś takiego i takiego
Osobiście napisałbym maila do producenta/dystrybutora/serwisu. Sam, gdy zakupiłem kilka m-cy temu słuchawkę Plantronics i w opakowaniu nie było instrukcji PL, to napisałem do oficjalnego dystrybutora i serwisu zarazem. Instrukcję wysłali tego samego dnia.

Member

Dzięki to już mam. Mam problem ze ściągnięciem instrukcja do agfa fotolook. Na ich pełną stronę coś nie mogę wejść bo korzystam z int tylko przez tel kom. Ale całe sterowniki i programy ściągnąłem przez swoją stara nokie e51:)

Viewing 6 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.