Strona główna Fora Foto Sprzęt Aktualizacja oprogramowania D80

Aktualizacja oprogramowania D80

Sprzęt

Member

Mam pytanie: jak ściągnąć i wgrać oprogramowanie do D80? Nie jestem zarejestrowany na stronie Nikona, chyba trzy razy próbowałem rejestracji, ale za każdym razem coś nie wchodziło i zrezygnowałem z zabawy.
Natomiast pytanie to wynika z moich stałych problemów z D80: przy współpracy z Nikkorem VR 18-200 co parę zdjęć aparat odmawia działania; akumulator pokazuje rozładowanie (jest oczywiście naładowany). Po wyłaczeniu aparatu problem znika, ale za parę zdjęć znowu się powtarza. I dostaję cholery. Bo w tym zestawie praktycznie nie mogę robić zdjęć. Podejrzewam, że to software, bo z Nikkorem 18-70 czy 70-300 chodzi wszsytko dobrze. Tak samo bez problemów pracuje ów VR 18-200 z D70.
Aha, z D80 jest jeszcze pewien kłopot gdy założę mu Sigmę 1,4/30. Niby działa wszystko dobrze, ale muszę wyjściowo niedoświetlać aż -1,3 EV żeby naświetlenie było poprawne. Czy komuś jest to znane? I znowu jest tak, że przy tych samych ustawieniach D70 z Sigmą pracuje bez zastrzeżeń, a normalne korekcje są rzędu +/- 0,3 EV. Mam zarówno D70, z którym nie mam żadnych problemów od początku jak i D80. Dlatego mogę to spokojnie porównać.
Wydaje mi się, że po wgraniu nowego oprogramowania w D80 powinno to wszystko się poprawić.

Member

Tak, zauważyłem ten problem. Czasami musze dać -1/3 Dlaczego? Na razie nie wiem…

Member

A ja tam wgrywam nowy soft jak tylko się pojawi. Oby tylko z oficjalnej strony pochodził. Jak robię wszystko ściśle według instrukszyn to spoko luzik.
Od przyjaciół moskali jeszcze się nie odważyłem.
Z Canona już w sumie kilka razy.

(100% udanych operacji, zero skarg pacjentów. Jak w dobrym prosektorium.)

Viewing 2 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.