Strona główna Fora Foto Inne allegro

allegro

Inne

Member

mam pytanie. próbuję kupic cos do mojego aparatu na allegro ale walczę z programem jakimś chyba bo na każda moja oferte pojawia sie kontra o 2,5pln wyższa. jestem nowicjuszem na allegro ale wiem, że sa takie programy.. pytanie: jak z nimi walczyć i wygrać tak zeby kupic to co chcę?? dzieki z góry..

Keymaster

To nie jest program. Jeśli cena wywoławcza jest 10 zł, a ktoś zdeklaruje, że da 100 zł, to pojawia się jego oferta z ceną ciut powyżej minimalnej niezbędnej do wygrania, czyli w tym wypadku 11 zł (czy jakoś tak). Jak przebijesz do 13, to nadal jego 100 zł jest aktualne, więc automatycznie daje powyżej Twoich 13. I tak do kwoty, którą ktoś zdeklarował jako swoją ofertę.

Member

senk ju:) to juz wiem co i jak czyli jak wysoko grać:D tak czy siak czytałem o jakiś programach… hmmm…

Keymaster

Programy służą do zaskakującego przebijania w ostatnich sekundach, ale jeśli nie masz sklerozy i masz w miarę szybkie łącze, to będziesz skuteczniejszy od takiego programu :)

Member

dzięki!!!!

Member

Te programy można spokojnie “wyprowadzić w pole”.Najważniejsza sprawa,jeśli coś chcesz kupić na allegro,to czekać do ostatniego dnia licytacji (jeśli nie ma opcji “kup teraz” oczywiście) i najlepiej do ostatnich minut – wcześniej nie ma co licytować.
Kilka minut przed końcem aukcji możesz zalicytować dając najmniejszą możliwą kwotę,aby sprawdzić czy cena jest faktycznie taka jak się wyświetla i czy Twoja propozycja będzie największa.Po tym trzeba często odświeżać stronę,aby być na bieżąco i zauważyć kiedy czas zmieni się z “1 minuta” na “mniej niż minuta”.
Kiedy czas do końca aukcji przeskoczy na “mniej niż minuta” możesz zacząć działać – jeśli Twoja wcześniejsza propozycja nadal jest największa,to przebijasz sam siebie lub kogoś kto dał więcej.Aby zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej przebijasz najwyższą cenę kilka razy – nawet jeśli przebijasz sam siebie.Co ciekawe,jeśli przebijesz sam siebie,to inni nie będą widzieli faktycznej,najwyższej ceny zaproponowanej przez Ciebie – widoczna będzie Twoja pierwsza propozycja,którą przebiłeś poprzednią cenę innego użytkownika. Najlepiej przebijać o kilka lub kilkanaście złotych i bardzo istotna jest szybkość działania.
Oczywiście pełnej gwarancji wygranej aukcji nie ma,bo wystarczy,że ktoś też pod koniec aukcji przebije najwyższą cenę sumą znacznie wyższą niż Ty masz zamiar poświęcić.W każdym razie ja jeśli chcę coś kupić na allegro i nie ma opcji “kup teraz”,to postępuję tak jak opisałem – działa niemal w 100 %.

Piotrze to nie jest tak jak piszesz,że widać minimalnie więcej niż cena wywoławcza mimo,że dałeś dużo więcej.
Jeśli ktoś daje jedną propozycję ceny i przebija tym samym poprzednie,to widać dokładnie tyle ile zaproponował.
Co innego jeśli zaproponuje najpierw np. o 1 zł więcej niż najwyższa cena,a zaraz po tym przebije to drugi raz ceną np. 100 zł.Wtedy system będzie pokazywał tą pierwszą propozycję o 1 zł większą.Faktyczna cena będzie niewidoczna.
I jeśli będziemy próbowali przebijać tą widoczną cenę,to ciągle będzie się pojawiała informacja,że nasza propozycja jest za niska – aż do chwili gdy zaproponujemy więcej niż ta cena niewidoczna.Ale wtedy najczęściej jest już po fakcie :(

Member
johnas wrote:
Piotrze to nie jest tak jak piszesz,że widać minimalnie więcej niż cena wywoławcza mimo,że dałeś dużo więcej.

Z moich doświadczeń z Allegro wynika że jest właśnie tak jak Piotr pisał!
Dla przykładu: aktualna cena to 10zł, przebijam do 20zł i moja jest najwyższa, a system pokazuje ze aktualnie jest 12zł….

Member

To ja się jeszcze z taką sytuacją nie spotkałem – ale dobrze wiedzieć.

Member

dam znac

Member

Z moich doświadczeń jest tak jak napisał Piotr – jeśli coś kosztuje aktualnie 10 zł a ja dam 100 zł to wyświetli się, jakbym licytował 10,50 zł lub 11 zł (coś minimalnie wyżej). Jednak nieco inaczej jest jeśli ktoś ma do sprzedania na tej samej aukcji powiedzmy 20 szt. danego przedmiotu – wtedy bodajże wyświetla się faktycznie tyle ile zalicytowałem, a na końcu aukcji na dole widać listę 20 osób, które dały najwyższe kwoty i faktycznie mogą się one bardzo od siebie różnić. Chyba tak jakoś jest, bo sam się kiedyś zastanawiałem, że tak dziwnie to wyglądało.
Ale w przypadku 1 szt. przedmiotu jest tak jak pisałem na początku – to na bank.

Viewing 9 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.