Strona główna Fora Foto Sprzęt Aparat dla internetowego sprzedawcy

Aparat dla internetowego sprzedawcy

Sprzęt

Member

To mój pierwszy wątek na tym forum, zazwyczaj starałem się podporządkowywać pod istniejące ze swoimi pytaniami, ale tym razem sytuacja jest wyjątkowa:)

Potrzebuję Waszej pomocy w wyborze aparatu dla internetowego sprzedawcy, który miałby służyć do fotografowania produktów na sprzedaż.
Czyli zdjęcia produktowe (ale tylko i wyłącznie do internetu) typu odzież sportowa (na rower, kostiumy kąpielowe, do biegania itp.), klapki, kapcie czy jak kto woli:), rajstopy, pończochy dla kobiet i różne takie. Może to być ważne dlatego podaję:)
Naturalnie wiem o dobrym oświetleniu, tłach, namiotach, statywach i innych takich przedmiotach, to jest sprawa jasna. Potrzebny jest aparat i teraz jaki?
Budżet oczywiście nie jest nieograniczony, czy do 3000zł da radę coś wybrać?
Próbowałem doradzać sam (bo to nie dla mnie:), ale lepiej się wesprzeć, może ktoś z was ma większe doświadczenie na tym polu.
Jeśli lustrzanka to z jakim obiektywem? dobrze by było coś w miarę uniwersalnego co dałoby się wykorzystać też w życiu:)

I jeszcze przy okazji jedno pytanie, czy w tego typu fotografii lepiej sprawdza się oświetlenie ciągłe czy błyskowe? Osobiście wydaje mi się, że ciągłe, ale wolę dopytać.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i sugestie, jeśli o czymś zapomniałem to pytajcie, postaram się uzupełnić:)

Keymaster

Dowolna używana lustrzanka z kitem. Lustrzanka, bo łatwiej o uzyskanie synchronizacji z lampami studyjnymi, a ponadto lustrzanka sprawniej ostrzy przy świetle pilotów. Kit wystarczy, chyba że to małe przedmioty, wówczas krótki obiektyw makro. Do internetu rozdzielczości będą niewielkie, więc nawet 6 megapikseli to będzie overkill. Jakość matrycy też nie ma specjalnego znaczenia, bo przeważnie będziesz robił na bazowym ISO.
Światło błyskowe wydaje się trudniejsze do opanowania na początku, ale jest tańsze, gdy potrzebujesz go dużo – chyba że planujesz jakieś wideo, wówczas ciągłe będzie bardziej uniwersalne.

Member

Dzięki Piotrze za odpowiedź, tak myślałem, że jakaś podstawowa lustrzanka wystarczy, miałem jedynie dylemat co do obiektywu, ale rozwiałeś moje wątpliwości. Co do oświetlenia, to ta osoba dysponuje już jakimiś lampami, ale z pewnością to dopiero początek, zarówno budowania zestawu jak i nabierania umiejętności w tego typu fotografii:)

Viewing 2 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.