Strona główna Fora Foto Sprzęt Aparat do 3 tysięcy

Aparat do 3 tysięcy

Sprzęt

Member

Witam,
Chciałbym wtajemniczyć się trochę w tajniki fotografii. Prosiłbym o jakieś propozycję sprzętu do 3 tysięcy, którym będę mógł nauczyć się robić bardzo ładne zdjęcia. Wiadomo, że trzeba od czegoś zacząć, a nie chce bóg wie ile wydawać kasy na początek swojej pasji :).

Member

Nikon D90.

Member

A co myślisz o Canon 60 D?

Member

Okresl potrzeby, bo nie mam szklanej kuli. Nie da sie jednoznacznie stwierdzic jaki jest najlepszy aparat do 3k dla kazdego.

Member
Adamik84 wrote:
Witam,
Chciałbym wtajemniczyć się trochę w tajniki fotografii. Prosiłbym o jakieś propozycję sprzętu do 3 tysięcy,

http://www.chip.pl/ranking/foto-video/lustrzanki-cyfrowe

Adamik84 wrote:
którym będę mógł nauczyć się robić bardzo ładne zdjęcia. Wiadomo, że trzeba od czegoś zacząć, a nie chce bóg wie ile wydawać kasy na początek swojej pasji :).

prawdy ponadczasowe – żaden aparat (nawet ten za 100.000.000 zł) nie nauczy użytkownika jak “robić bardzo ładne zdjęcia”

Keymaster

Kup dowolną lustrzankę z podwójnym kitem (18-55 i 55-200 lub 55-300). Do nauki w zupełności wystarczy i da się tym robić ładne zdjęcia. A jeśli się nie da, to problem nie jest po stronie sprzętu. Wybierz sobie model, który Ci dobrze leży w ręce. Wybierasz na tym etapie nie sam aparat, tylko system, według klucza: wolisz wyświetlacze elektroniczne – to Sony, wolisz wizjery optyczne i sprzęt popularny – Canon lub Nikon, wizjer optyczny i sprzęt dobry, acz mało popularny – Pentax.

Member

Ja bym się za bardzo nie sugerował linkiem wrzuconym przez AC. Osobiście mam i polecam Pentaxa K-5 obecnie do kupienia poniżej 3000zł, prostoty obsługi aparatu i mienia wszystkiego pod ręką nie da się przecenić, a możliwość używania wysokiego ISO też jest często przydatna.

Member

Ja jestem zadowolony ze swojego Sony A450, ale nie wiem czy jest jeszcze do kupienia jako nowy, a zapłaciłem za nowego 1700. Regularna cena w sklepach stacjonarnych wynosiła 2100.
W mej skromnej galerii jest foto z użyciem 6400 ISO (Dziury po kulach), które mz wypadło nieźle.

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.