Strona główna Fora Foto Technika fotografowania aparat + luneta

aparat + luneta

Technika fotografowania

Member

Witam,
Może ktoś zna jakiś nieskomplikowany patent jak połączyć dowolny aparat cyfrowy ( w tym również kompakt ) z dowolną lunetą, np 10×50.
Mam pewien pomysł i robiłem już próby i nawet jakoś to wychodzi choć jakość zdjęć nie jest najlepsza ze względu na niestabilne połączenie. Fotografie mają niebieskawe zabarwienie ze względu na zabarwione na ten kolor soczewki, pewnie w celu rozjaśnienia obrazu.
Aparat (Olympus C-7070WZ) łączyłem z jednym z okularów lornetki.

Member

Dowolny aparat z dowolną lunetą – to brzmi zbyt pięknie, by mogło być prawdziwe ;-)

Polecam wrzucenie do wyszukiwarki hasła digiscope albo digiscoping, bo to o tym właśnie teraz mówimy. Na wielu stronach i forach, często związanych bardziej z ornitologią, niż z fotografią, można znaleźć sporo pożytecznych informacji.

Jesli kogoś to rzeczywiście interesuje, dobrym rozwiązaniem jest pewnie kupno kilku urządzeń Nikona – kompaktu (tylko niektóre modele), okularu do digiscopingu i wreszcie samej lunety. To jednak dość droga impreza, więc wcześniej rzeczywiście na pewno warto pobawić się samemu. Najłatwiej mocuje się kompakty cyfrowe o wąskim tubusie obiektywu.

Member

Właśnie zanim zadałem takie pytanie prześledziłem tematy w internecie poświęcone digiscopingowi.
Jest wiele aparatów dedykowanych do konkretnych lunet i teleskopów, niestety cena jest wysoka a same aparaty nie posiadają najlepszych parametrów. Dlatego postanowiłem poeksperymentować i pobawić się w zmontowanie takiego zestawu z tego co posiadam. Jestem już bliski sprzęgnięcia aparatu i lunety (lornetki) “na sztywno” i postaram się umieścić zdjęcie tego zestawu.
Może ktoś z Was też się podobnie bawił i zechce się podzielić swoimi rozwiązaniami.
Pozdrowienia.

Viewing 2 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.