Strona główna Fora Foto Oprogramowanie Argyll CMS i colormunki Smile

Argyll CMS i colormunki Smile

Oprogramowanie

Member

Witam,
bardzo ucieszył mnie artykuł Marcina Bójko o nowych możliwościach colormunki Smile wynikających z nowego oprogramowania. Moja radość zniknęła po 2 godzinach bezskutecznych prób instalacji Argyll CMS. Na stronie Argyll znalazłem opis instalacji, który jest dla mnie czarną magią. Nie udało mi się również odszukać w sieci żadnego innego opisu.
Marcinie, proszę o pomoc.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
stereotypowy

Member

Ok, udało mi się zainstalować DispcalGUI, który jest kanładką Argylla. Tylko jak zainstalować Argylla, jak “połączyć” te programy?

Member
stereotypowy wrote:
Ok, udało mi się zainstalować DispcalGUI, który jest kanładką Argylla. Tylko jak zainstalować Argylla, jak “połączyć” te programy?

Argylla wypakowujesz do dowolnego katalogu, w sumie najlepiej utworzyć “ArgyllCMS” w “Program files” i tam wrzucić wszysko co wyszło z rozpakowania plików Argylla. Dispcalgui przy pierwszym uruchomieniu spyta cię gdzie są pliki Argylla pokazujesz mu katalog “bin” w miejscu w którym umieściłeś cały katalog po rozpakowaniu.

Member

Marcinie, bardzo dziękuję za pomoc.
Niestety mam kolejny problem / pytania:
1. Przyciski “Calibrate only”, Calibrate & profile” oraz “Prifile only” nie są aktywne i nie mogę uruchomić procesu.
2. Czy konieczne jest odinstalowanie oryginalnego oprogramowania colormunki Smile?
3. Czy przed uruchomieniem dispcalGUI należy wcześniej podłączyć kalibrator, czy zrobić to po uruchomieniu programu?

Jeszcze raz z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
Krzysztof

Member

To znów ja. Udało mi się “podpiąć” sterownik do colormunki Smile. Działam zgodnie z instrukcją z ostatniego DFV. Po kliknięciu na “Calibrate only” pojawia się komunikat: “Dry run. Check the log to see the command line.” Co robić? Pomocy proszę.

Dzięki,
Krzysztof

Member

Dodam jeszcze, że na ekranie początkowym w okienku “Instrument” “ColorMunki Smile” opisany jest czcionką wyblakłą, jakby był nieaktywny.

Member

Udało mi się uruchomić całą procedurę i szczęśliwie dotrzeć do jej finału. Przyznaję jednak, że jeszcze żaden program nie sprawił mi tyle kłopotu. No i mam kolejny (mam nadzieję ostatni już problem): jak zapisać profil? Program tworzy jakieś dziwne pliki, które nie mają odpowiedniego rozszerzenia.

Member

Program pyta czy go zainstalować, jeśli dasz tak, to wrzuci go to folderu z profilami. Jeśli potem w opcjach systemowych chcesz zmienić, to będzie on widoczny razem z innymi

Member

Tommy, dzięki, niestety to nie działa.
Niestety nie jest. Nigdzie nie widzę plików z rozszerzeniem icm
Zapisują się wyłącznie pliki z rozszerzeniem cmd

Member

Nie wiem dokładnie, co zrobiłem, ale wszystko działa. Efekty bardzo dobre.
Dzięki

Member

Hej, mam identyczny problem z tymi programami i colormunki smile. DispcalGUI czy ten Argyll nie widzi colormunki smile i przyciski są nieaktywne. Nie bardzo wiem co z tym dalej zrobić, ale widzę że kolega stereotypowy znalazł rozwiązanie- czy mógłbym się dowiedzieć jaka jest ta tajemnicza metoda ustawienia wszystkiego tak żeby wszystko grało? Argylla mam wersję 1.6.3 (obecnie najnowsza i munki smile jest wpisany jako kompatybilny) DispcalGUI 2.1.0.0

Jednak już się udało- trzeba podmienić sterownik na sterownik który jest w katalogu Argyll/usb

Viewing 10 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.