Strona główna Fora Foto Tips & Trics Beauty Dish – zrób to sam

Beauty Dish – zrób to sam

Tips & Trics

Member

Główne elementy mojego beauty disha, to plastikowa miska i pudelko z płyt CD/DVD (duże). Pomysł nie jest mój, znalazłem to gdzieś w necie.

Miskę kupiłem w Tesco za 5 zł, kierując się tym aby była jak największa i miala głbekość większą niż wysokośc pudełka CD.
W podstawie pudelka CD zrobiłem otwór nieco większy od średnicy żarówki błyskowej, w środku miski również. Za pomocą kropelki wkleilem podstawę pudełka do miski. Krawędzie otworu obkleiłem jakąś miękką, taśmą izolacyjną (żarówka się trzyma na wcisk).

Miskę kupiłem koloru mlecznego lekko przeźroczystą, dlatego z zewnętrznej strony obkleiłem ją taśmą metaliczną aby ładnie odbijała, ale pomysł się nie sprawdził. Bo niestety miska dawała różowawe zabarwienie, więc pomalowałem ją wewnątrz bialym sprayem (a na zewnątrz czarnym, tasmy mi sie juz nie chcialo zrywac wiec nieszczególnie wygląda 😆 )

Góra od pudelka CD rownież przejechałem czarnym sprayem i od wewnątrz podkleiłem wycięty kartonik obklejony srebrną folią.
Zaletą tego rozwiązania jest to, że sciagając przód pudelka CD można tam włożyć np. harmonijkę z papieru aby oslabić blysk, czy też kolorową folię itd.

Poniżej fotki:

1.jpg

1a.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Czy działa tak jak prawdziwy beauty dish? Nie wiem, nigdy oryginalnego nie mialem w ręce niestety ale moje potrzeby wystarcza.

Member

A jeszcze fota z jego użyciem… najlepiej na ładnej buźce :)

Member

No… ciekawe rozwiązanie. Dawaj zdjęcie kolego.

Member

W weekend coś porobię, jak się modelka zgodzi to zamieszczę :)

Member

A co to za lampka jest ? Czy to jakas żarowa czy błyskowa ?

Member

“nieco większy od średnicy żarówki błyskowej”

Member

Tak jak roccodaone napisał żarówka błyskowa. Ale raczej nie ma problemu, żeby wyciąć sobie np. prostokątny otwór do zwykłej lampy błyskowej.

W galerii wrzuciłem 2 fotki zrobione przy pomocy tego beauty disha (żona w koncu zgodziła się pozować), to moje pierwsze zdjęcia portretowe więc nie są jeszcze doskonałe.

Member

Może to głupie pytanie ale skąd się bierze taką żarówkę ,jakie musi mieć parametry i jak się ją łączy z aparatem?

Member

jacek64 – kupuje się, (zerknij na Allegro), łączy się kablem do gniazda synchro w aparacie (lub do kostki synchro wpiętej w gniazdo lampy błyskowej jezeli aparat nie ma gniazda synchro), żarówki posiadają też wbudowaną fotocelę, więc można je odpalać zdalnie błyskiem innej lampy.

Member

Czy zdjęcie “Pierwsze zabawy w studio domowe” było oświetlone tylko beauty dishem? Dla mnie rewelka.
Czy próbowałeś majstrować przy denku od opakowania na CD ( zabarwić je, okleić taśmą białą lub aluminiową )? Czy samo malowanie wewnątrz miski nie wystarczyło?

Member

Był jeszcze softbox jako kontra.

Denko od pudełka CD ma wkładkę z folli aluminiowej. Generalnie chodzi o to, że błysk z lampy odbija się od denka i pada na czaszę miski. Oprócz tego uzywam jeszcze białej wkładki w ten sposób tracę trochę swiatla, co czasami jest przydatne przy braku mozliwosci regulowania żarówki.

Member

widziałam portret żony i inne zdjęcia naprawdę świetne fotki robisz Kenzo! ;) A lampa naprawdę pomysłowa! moja jest underconstruction! ;)

Keymaster
dragongirl wrote:
widziałam portret żony i inne zdjęcia naprawdę świetne fotki robisz Kenzo!

Dlaczego uważasz, że _to_ jest żona?

Member

Pewnie stąd :)

Kenzo wrote:
W galerii wrzuciłem 2 fotki zrobione przy pomocy tego beauty disha (żona w koncu zgodziła się pozować), to moje pierwsze zdjęcia portretowe więc nie są jeszcze doskonałe.

dragongirl – dzięki za opinie, niestety chyba w portretach wprawy nie nabiorę, bo żona nie jest chetna zbytnio do pozowania (nudzi ją to) :(

Member

Kenzo, są sposoby na roznudzone żony :D
Generalnie jak będziesz kazał kobiecie siedzieć na… krześle i nie ruszać się przez chwilę (jak policzysz klatki i zsumujesz czasy, to zobaczysz, ile czasu wam uciekło), a robić przy tym poważne miny, to i ja (bardzo cierpliwy człowiek) bym się znudził. Wykorzystaj wiosenną pogodę, słońce, dobre światło, rób portrety dynamiczne, wesołe, w zabawnych pozach. Nie jestem żadnym gwarantem, ale w studio również odczujesz różnicę :)

P.S. Piękna kobieta winna być fotografowana gęsto i często :)

Member

Fajne rozwiązanie :)

Viewing 15 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.