Strona główna Fora Video Inne Błąd zapisu DVD-Video

Błąd zapisu DVD-Video

Inne

Member

Hej ho,

Sprawa wygląda tak: kilka m-cy temu nagrałem dziadka produkcje na płytkę, ale okazało się, że na odtwarzaczu DVD słychać tylko fonię, a nie ma obrazu. Zmartwiłem się, że kupiłem niedostatecznie dobry odtwarzacz, ale nie, bo u mnie w domu jest to samo. Format video, to avi.
Postanowiłem dziś, że przerobię na DVD-Video. Robiłem to już nie raz, nie dwa i problemów nie było.
Zwolniłem miejsce, co by nie mieć niespodzianek, że nie można zapisać etc.
Czekałem 2 godz. na zapis, po czym wystąpił błąd. Wtem wybrałem opcję zapisu na dysk (zamiast nagrania na płytkę) i także wystąpił błąd, jednak o tyle dobrze, że od razu.
Jeszcze przed zatwierdzeniem projektu do nagrania/zapisania na dysk, wyświetlał się komunikat, że film zostanie przekodowany do PAL, ale większość elementów jest w NTSC.
1 pytanie: czy możliwe, że w aparacie był ustawiony tryb NTSC, przez co po zgraniu na płytkę, film nie chce pójść na odtwarzaczu?
2 pytanie: jak sprawdzić system telewizyjny pliku video, znaczy czy jest PAL czy NTSC?
3 pytanie: dlaczego wyskakuje błąd? Takiego czegoś jeszcze nie miałem. Błąd zaraz po kliknięciu ‘Dalej’, że za mało miejsca na dysku, to rozumiem, ale nie błąd, że nie można zapisać.

Aplikacja: Nero 4, ale problemów nigdy nie było, mimo że staroć.

Member

Tak, w komputerze idzie normalnie. OK, sprawdzę tym programem, który polecasz, przekonwertuję i dam znać, co z tego wyszło. Dzięki za sugestie.

Member

Mam podobne wątki, ale postanowiłem odświeżyć w tym, bo bardziej pasuje.

Walki/próby zrobienia kompilacji DVD spełzły na niczym. Program Videoinspector nie pomógł, w sumie inne, które próbowałem też nie. Od tamtego czasu próbowałem jeszcze raz.
Przerabiałem pliki avi na avi, avi na mpeg i żadnej poprawy. Ciągle to samo. Znaczy błąd zapisu przy próbie stworzenia DVD-Video.
Jak się wypali pliki z aparatu na płytkę i puści w odtw. stacjonarnym, to jest fonia, nie ma obrazu. Sprawdzane na dwóch, takich, gdzie zawsze wszystko szło (wszystko poza rmvb).
Jest mi z tego powodu cholernie głupio, bo to ja dziadkowi doradziłem aparat cyfrowy z funkcją nagrywania, to ja wybrałem aparat, jak i ja wybrałem i kupiłem (oczywiście cały czas za jego pieniądze) odtw. DVD, żeby mógł swoje produkcje oglądać po uprzednim nagraniu na płytkę przeze mnie.

Dorzucam drugą dyskusję o podobnym problemie, w sumie tym samym, też moja tyle, że starsza:
https://www.dfv.pl/forum/viewtopic.php?id=5346
Próbowałem innych programów, triali, freeware. Bez zmian.
I przyznaję, dopiero około 2 tyg. temu zainstalowałem “odkurzacza” i jest rewelacja. Żaden inny program nie wywalał mi pewnych konkretnych śmieci systemowych, a było ich dużo, bo 1,4 GB. Przy wolnym miejscu na C wynoszącym +- 500 MB, 1.4 GB dodatkowego jest złotem :)

Member

Najlepiej jest otworzyć jakiś program do tworzenia filmów może być widosowski Movie Maker. Wprowadzić na os czasu plik z filmem w systemie avi i potem dopiero zadać mu wypalenie płyty DVD. Ja robiłam to w Corel Video Studio i nie ma żadnych problemów . Tworzyłam w Nero- DVD Video i też napotkałam problemy , błędy. Najlepiej zrobią to specjalne programy do tworzenia filmów video. Można sobie 30 dniowe triale ściągnąć. Nie trzeba się specjalnie znać jeśli sie chce tylko wypalić płytę z filmem. Programy są w języku polskim. Najprostrzy jest windosowski i za darmo.

Member

Dzięki, spróbuję, ale to w Nowym Roku już, dziś nie.
Mówi się, że jaki Sylwester taki cały rok, więc nie chcę się już dzisiaj denerwować ;)

Viewing 4 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.