Strona główna Fora Foto Sprzęt Brother DCP-J315W

Brother DCP-J315W

Sprzęt

Member

Witam !
Dzisiaj kupiłem sobie w/w drukarkę no mam problem jeśli chodzi o druk zdjęć.
1) Podgląd wydruku – za nic nie mogę znaleźć gdzie się to ustawia ?
2) Druk z CS5 – co wybrać – profil drukarki czy photoshop ?
3) Gdzie i jak ustawić bez obramowania w preferencjach drukarki – ustawiam bez krawędzi,ale to nic nie daje,gdy wybrałem pomiń skalę(nie jestem pewien czy to tak jest określone) wtedy wyszło pełne bez obramowań.
4) Czy drukując z CS należy wybrać w menu drukarki(na wyświetlaczu) jakość -wysoka,format papieru i.t.p. czy to nie ma znaczenia ?
5) Udało mi się wydrukować kilkanaście zdjęć – zabrakło papieru – i kolor,jakość jest rewelacyjna,porównuje do mojej stareńkiej Epson D92 gdzie np. za chiny nie mogłem ustawić prawidłowo oddawanych kolorów,a w szczególności czerwieni – wpadała w amarant.
6) A jak np.ustawić w opcjach sterownika z poziomu photoshopa profil ICM – wyłącz dopasowywanie ?
7) Może ktoś kto ma więcej doświadczenia opisze tak w głębokim skrócie jak najlepiej poustawiać te wszystkie opcje.
A i jeszcze jedno pytanie ?
Dlaczego pomimo że mam włożony papier foto do drukarki,na wyświetlaczu było napisane – brak papieru – i za nic nie mogłem tego skasować,nawet wyłączenie z sieci kabla nie pomogło.Potem nie wiem już jak ale wróciło do normy.
Nie mogę się połapać jak to wszystko ogarnąć.

Member

Jestem użytkownikiem Brotherów od kilku lat więc odpowiedam:

To nie jest highendowa drukarka do zdjęć, więc tochę przesadzasz z pytaniami :D

Podgląd wydruku – każdy program ma swój.

Druk z CS5 – a co lepiej wychodzi, zrób na tych samych ustawieniach dwa zdjęcia i porównaj.

Bez obramowania – w preferencjach drukarki, na samym środku “bez krawędzi”, może format papieru zly wybrałeś.

Z menu wyświetlacza nic nie wybierasz, tam to tylko jak robisz kopie, lub drukujesz z pena lub karty pamięci.

Jeśli chodzi o zdjęcia to u siebie ustawiam czerwony -3-5, jasność +3-5. Różnica jest także w ilości przejść tonalnych przy wyborze jakości wysokiej i najlepszej. Ale do tej najlepszej to musi być dobry papier.

Papier foto 10×15 ma swój podajnik górny, a pozostały papier ma swój podajnik dolny, ale to chyba nie dotyczy twojej drukarki :D A jak wydrukowałeś kilkanaście zdjęć to teraz zobacz ile zostało ci tuszu, ale nie wg wskaźnika tylko organoleptycznie. Szkoda że wcześniej nie pisałeś bo bym ci coś doradził, otóż ja prawie wszystkich co kupują Brothery polecam (oczywiście uprzedzam wcześniej o konsekwencjach) aby od razu do nowej drukarki wkładali zamienniki, a oryginały strtowe sobie zachowali na lepsze czasy, lub gdyby trzebabyło oddać na gwarancji drukarkę.

I NIEZAPOMNIJ ZAREJESTROWAĆ DRUKARKI NA STRONIE BROTHERA, dzięki temu przedłużysz gwarancje o kolejny rok. Ta drukarka, jak też pozostały sprzęt elektroniczny i komputerowy psuje się zaraz po gwarancji, wbudowany TIME BOMB :D

A co do zamienników, to tak, one tyle kosztują, od 3 do 8zł za jeden tusz. Wystarczy nie kombinować i nie odłączać drukarki z prądu, szczególnie jak się na dłużej wyjeżdża, wtedy ona sama co jakis czas czyści swoje głowice. Ale pozatym warto co jakiś czas puścić jakieś zdjęcie.
Dla potwierdzenia napiszę tylko, że mam kolegę który od kilku lat używa starego modelu Brothera i ma już na liczniku blisko 20tyś stron !!! (tylko tanie zamienniki !!!!! )

Member

Bardzo , ale to bardzo , dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź.Czekając na odpowiedź zdążyłem trochę sobie poeksperymentować z ustawieniami i wydrukiem.Doszedłem do następujących wniosków:
1) Drukując z PS CS5 najlepiej wychodzą zdjęcia z opcją kolorów zarządzanych w drukarce i korzystaniu właśnie z opcji zaawansowane -> ustawienia kolorów to właśnie o tym piszesz.Jeśli chodzi o druk bez krawędzi to trzeba ustawić trochę większy format zdjęcia i wtedy zdjęcie będzie bez obramowania,ale należy pamiętać o właściwym kadrowaniu zdjęcia bo może być na zdjęciu ucięte to co jest istotne w zdjęciu.
Szkoda że nie wiedziałem aby poczekać aż dotrą zamówione zamienniki aby – tak jak piszesz – te startowe zostawić na lepsze czasy.No i bardzo ważną informację podałeś o rejestracji,zaraz to zrobię.A swoją drogą to dlaczego tak jest i to nie tylko dotyczy drukarek,ale wielu elektronicznych urządzeń.
Jeśli chodzi o jakość drukowanych fotek to nareszcie mam wpływ na jakość druku po obróbce w PS.W mojej starej D92 epsona było to tak upierdliwe że czasami to miałem dość.Ta drukarka drukowała jak jej się podobało.
Co jedno mnie trochę denerwuje w tej drukarce(J315) to gdy drukuję próbki zdjęć to aby oszczędzić zarówno papier jak i tusz – zmniejszam zdjęcie w PS ustawiam na lewe , prawej,góra lub dól strony i drukuję próbki.
No i wtedy za każdym razem muszę wyjmować kasetę aby wyjąć ostrożnie papier z wydrukowaną próbka i ponownie włożyć.Ale cóż za takie nieduże pieniądze nie można mieć wszystkiego.
Jeszcze raz serdecznie Ci dziękuję i pozdrawiam.

Viewing 2 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.