Strona główna Fora Foto Sprzęt CANON ef 70-300 4-5,6 IS USM – dziwne dźwięki

CANON ef 70-300 4-5,6 IS USM – dziwne dźwięki

Sprzęt

Member

czy układ stabilizacji w tym obiektywie ma prawo wydawać dziwne, chroboczące dzwięki, czy taki hałas to oznaka zbliżającej się awarii?

mam kilka dni na wypróbowanie używanego egzemplarza powyższego obiektywu. jestem zadowolony z jego optyki i bardzo z układu stabilizacji ale poziom hałasu dobiegający z obiektywu przez kilka sekund po wciśnięciu migawki jest wysoki. porównywalny z głośnym laptopem. czy te obiektywy po prostu głośno hałasują, czy powinienem nie pakować się w ten zakup bo takie hałasy wróżą usterkę?

Keymaster

Hałasuje. Od nowości. Ten typ tak ma.
A z jakości na 300 mm też jesteś zadowolony?

Member

przy 300 mm f=5,6 na cropie musi być słabo, ale przy matrycy FF wynik do przyjęcia nawet przy 5,6.. poza tym przy 300mm schodzę do 1/20 s z ręki, co wydaje się niemal nieprawdopodobne. dzieki temu mogę domykać do f=8 przy w miarę normalnym świetle, więc dla nieruchomych obiektów we wnętrzach 300mm wydaje się być wciąż użyteczne. w słońcu oczywiście musi być lepiej. spodziewałem się gorszej jakości za te pieniądze.

Member
Piotr wrote:
Hałasuje. Od nowości. Ten typ tak ma.
A z jakości na 300 mm też jesteś zadowolony?

Zgadzam się z Piotrem – dźwięki jakie wydaje ten obiektyw to jakieś kuriozum.
Jeśli chodzi o 300mm to ja za każdym razem się zastanawiam jak ludzie narzekają na ten obiektyw, moim zdaniem po lekkim przymknięciu (np. do f/8) jest zupełnie znośnie :)

Member

zdecydowanie te odpowiedzi mnie uspokajają / satysfakcjonują. fajnie, że na tym forum zawsze można znaleźć kogoś, kto dokładnie wie o co mi chodzi o jakikolwiek foto-temt nie zapytam…

szkoda, że w życiu codziennym nie ma takiej komunikacji:)

dziękuję za odpowiedzi.

Member

zamieściłem zdjęcie zrobione z ręki bez dodatkowego niz wpadające przez okno oświetlenia, 300mm iso 50. pełen otwór, zero wyostrzania po resize. moim zdaniem wynik do przyjęcia choć tu oczywiście rozdzielczość została znacznie zredukowana w full res też jest wcale miło.

https://dfv.pl/gallery/v/Martwa_natura/ef70-300_300mmF_5_6.jpg.html

Member

Całkiem dobrze wygląda jak dla mnie. Szału może nie ma ale w pełni akceptowalne. A skoro stabilizacja jest tak skuteczna jak mówisz to bym brał za te pieniądze.

Member

tak też zrobiłem

Member

ale na zdjęciu jest… NN… Niiiiii, tfu nie przejdzie mi to przez usta :)
Zdjęcie akceptowalne

Member

No, jak możesz testować Canona na Nikonie? ;)))

Viewing 9 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.